De Nationale Assemblée (DNA) heeft inmiddels officieel melding gemaakt van het overlijden van haar lid, drs. Patricia Etnel (49). Etnel was sinds 2015 lid van het parlement en deel van de fractie van de Nationale Partij Suriname (NPS). In 2020 en 2025 is zij herkozen, maar overleed voor de toelating en beëdiging van haar derde termijn aanstaande zondag.
Etnel was onder andere voorzitter van de commissie van rapporteurs voor de Wet Geweld en Seksuele Intimidatie Arbeid en Wet gelijke behandeling Arbeid, die in oktober 2022 zijn aangenomen. Zij was tot en met februari 2023 ook de voorzitter van de vaste parlementaire commissie voor Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken.
‘Wij betuigen ons medeleven aan de familie, vrienden, partijgenoten, collega’s en het volk en wensen hen sterkte toe bij het dragen van dit verlies’, aldus een verklaring van het parlement.
Ook politiek Suriname reageert op het nieuws van Etnel. President Chan Santokhi en NDP-voorzitter Jennifer Simons schreven verklaringen op Facebook. ‘Het is hard om afscheid te moeten nemen van iemand die zich met zoveel toewijding en overtuiging heeft ingezet voor anderen. Maar we moeten haar nu de rust gunnen die zij verdient, na een periode van intens en waardig doorstaan lijden. Haar kracht, haar stem en haar inzet zullen blijvend voortleven in de harten van velen’, schreef Simons.
Santokhi: ‘Ik betuig mijn oprechte condoleances aan de familie, vrienden en kennissen van Etnel. Zij heeft haar stempel gedrukt op de Surinaamse politiek en jarenlang met grote betrokkenheid gediend als volksvertegenwoordiger. Zij stond vooral bekend om haar uitgesproken karakter en gedrevenheid. Moge haar ziel in vrede rusten’.
- Pick-ups voor penitentiaire ambtenaren, brandweer, bijstand…..
- Adhin: “Overheid schiet tekort in voorbereiding op arbeidsm…..
- ABOP: Respect voor 180 jaar Boeroes in Suriname..
- JONGEREN NOG WACHTENDE OP STUDIETOELAGE..
- Hard werken..
- Carl Breeveld hekelt formatieproces: “Geen informateur aang…..
- TotalEnergies: GranMorgu blijft meer dan 10 jaar produceren..
- Kantoorruimte op Sosis-terrein volledig uitgebrand..
- Plantagebestuur Carolina neemt initiatief voor ontwikkeling..
- Oliekansen: niemand buitensluiten..
- Van economische groei in 2019 naar een financiële tijdbom i…..
- NDP: Van migratie tot missie: tijd voor toonaangevend agrar…..
- Ontspannen sfeer bij festiviteiten 180 jaar Sranan Boeroes..
- KPS geeft update over veiligheid en aanpak criminaliteit..
- Kritiek op ‘eindeloze zelfkastijding’ slavernijverleden in …..
- Gonesh: “SLM weer op de rails sinds 2022”..
- Surinaams Rode Kruis viert 85 jaar ‘humaniteit in act…..
- Bewustwording rond sikkelcelziekte versterkt tijdens inform…..
- Raghoebarsing over Afreximbank-deal: “Deze ‘koelie’-ministe…..
- Korpschef Isaacs: “We doen er alles aan om de communicatie …..
- Surinaamse verzekeringsmarkt positioneert zich voor offshor…..