De Nationale Assemblée (DNA) heeft inmiddels officieel melding gemaakt van het overlijden van haar lid, drs. Patricia Etnel (49). Etnel was sinds 2015 lid van het parlement en deel van de fractie van de Nationale Partij Suriname (NPS). In 2020 en 2025 is zij herkozen, maar overleed voor de toelating en beëdiging van haar derde termijn aanstaande zondag.
Etnel was onder andere voorzitter van de commissie van rapporteurs voor de Wet Geweld en Seksuele Intimidatie Arbeid en Wet gelijke behandeling Arbeid, die in oktober 2022 zijn aangenomen. Zij was tot en met februari 2023 ook de voorzitter van de vaste parlementaire commissie voor Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken.
‘Wij betuigen ons medeleven aan de familie, vrienden, partijgenoten, collega’s en het volk en wensen hen sterkte toe bij het dragen van dit verlies’, aldus een verklaring van het parlement.
Ook politiek Suriname reageert op het nieuws van Etnel. President Chan Santokhi en NDP-voorzitter Jennifer Simons schreven verklaringen op Facebook. ‘Het is hard om afscheid te moeten nemen van iemand die zich met zoveel toewijding en overtuiging heeft ingezet voor anderen. Maar we moeten haar nu de rust gunnen die zij verdient, na een periode van intens en waardig doorstaan lijden. Haar kracht, haar stem en haar inzet zullen blijvend voortleven in de harten van velen’, schreef Simons.
Santokhi: ‘Ik betuig mijn oprechte condoleances aan de familie, vrienden en kennissen van Etnel. Zij heeft haar stempel gedrukt op de Surinaamse politiek en jarenlang met grote betrokkenheid gediend als volksvertegenwoordiger. Zij stond vooral bekend om haar uitgesproken karakter en gedrevenheid. Moge haar ziel in vrede rusten’.
- Louis Vismale viert 58ste verjaardag met oproep tot structu…..
- VES: Hervorming gezondheidszorg: Kans op echte verandering …..
- Dorpsgemeenschappen Bataliba-regio dreigen geïsoleerd te ra…..
- Man aangehouden in Albina voor ontvoering en seks met 15-ja…..
- Dasai bezoekt landenpaviljoens op Expo 2025 in Japan..
- Juridische status Production Sharing Contract: hybride mode…..
- Naast het minimumloon is ook de vaststelling van leefbaar l…..
- Dasai bezoekt landenpaviljoens op expo in Japan..
- Boete verhoogd voor niet overgedragen verkochte voertuigen …..
- VHP: Simons weigert dialoog en kiest voor polarisatie in Su…..
- Vandaag veel meer zon, regen neemt af..
- GenWise Conference 2025 verbindt vier generaties op de werk…..
- Poetin blijft weg van BRICS-top in Brazilië vanwege arresta…..
- Patricia Etnel (49) Paramaribo 22-6-2026..
- Simons: Geen verdere onderhandelingen in coalitie, ook niet…..
- Technische storing slaat operatie-afdeling Dikonessenhuis l…..
- Yellow Birds-coach Rigters: ‘We zijn duidelijk de beste vol…..
- Anil Jagroep: “ISO-certificering wordt onmisbaar voor Surin…..
- Column: Geduld!..
- Santokhi heeft reeds bewilligd voor toelating in DNA..
- BESCHOUWING — De (on)zin van al die vrije dagen..