Advocaat Serena Essed, heeft in het ABC-radioprogramma Welingelichte Kringen benadrukt, dat de invoering van het nieuwe Burgerlijk Wetboek op 1 mei 2025, niet betekent dat plantages automatisch worden onteigend.
Ook stelde Essed dat de nieuwe wetgeving juist een oplossing biedt voor de boedelproblematiek in Suriname. Door de jaren heen zijn er veel onverdeelde boedels ontstaan, waarbij het grote aantal erfgenamen, een eerlijke verdeling bemoeilijkt.
In sommige gevallen is het zelfs onmogelijk om alle erfgenamen te traceren, waardoor gronden en andere onroerende goederen, jarenlang onbenut blijven.
De nieuwe regels maken het mogelijk dat een rechter in zulke gevallen kan ingrijpen. Als een boedel te versnipperd is geraakt en verdeling praktisch onmogelijk is, kan de rechter een onroerend goed of een deel daarvan toewijzen aan gebruikers. Dit gebeurt echter alleen op basis van een formeel verzoek en na een juridische procedure.
Essed benadrukte voortsdat er geen sprake is van een algemene of automatische onteigening per 1 mei 2025. “De rechter beoordeelt elk geval afzonderlijk. Er is dus geen sprake van dat eigenaren of erfgenamen zonder tussenkomst van de rechter hun eigendom verliezen,” aldus Essed.
The post Essed: ‘Invoering nieuw Burgerlijk Wetboek lost boedelproblematiek op’ ..
- ‘Particuliere scholen vervullen specifieke behoefte Surinaa…..
- OPTSU verbreedt basis met SDU/PVRS/DNW..
- Wie is de zijspanpartij van de VHP en van de NDP?..
- Barometer stijgt, het droog weer houdt aan..
- Vaticaan: paus heeft ‘ademhalingscrisis’ gehad..
- Wilfried Frederik Veira (80) Suriname 27-2-2025..
- Guno Humbert Kolf (63) Suriname 27-2-2025..
- Schreeuwpartij tussen Trump en Zelensky maakt Oekraïne kwet…..
- Historische kademuur bij Waterkant ontdekt..
- Presidentiële werkgroep: “Afketsen deal met Chinalco is ver…..
- Suriname gaat veerkracht na natuurrampen versterken..
- Gajadien: Geen bezorgde voorwaarden bij goedkeuring Afrexim…..
- ‘Haalbaar en betaalbaar’: Overheidsgebouwen mogelijk de luc…..
- PVP gaat in beroep tegen afwijzing deelname verkiezingen..
- Nieuwe leden beëdigd voor Centraal Hoofdstembureau..
- Bemanning RSS Barracuda zal zelfstandig moeten optreden..
- Officieel: SML door Concacaf erkend als profcompetitie..
- 21 personen getraind in tuin- en landbouw..
- Nieuw minimumloon vanaf 1 april..
- Zelensky gaat geen excuses aanbieden..
- Suriname ontvangt eerste IDA-financiering: US$ 22,2 miljoen…..