Advocaat Hugo Essed
De regeling voor regeringslieden om hun dienstvoertuigen over te kunnen nemen voor 25% van de taxatiewaarde, moest volgens advocaat Hugo Essed naar 100% van de taxatiewaarde gebracht moeten worden. Dan pas zou de regering principieel zijn geweest, zei hij in het . radioprogramma Welingelichte Kringen.
Voorheen was het zo dat deze regeling mogelijk was voor 10%. De optrekking naar 25% noemt Essed een ‘pleister voor het bloeden’. Essed: ‘als je principieel was, dan had je gezegd dat je er 100% van maakt. Alleen voor de volle waarde mag je het overnemen. Want, die bevoegdheid heeft de regering.
De oude regeling moet iedere keer bij staatsbesluit worden vastgelegd, legt Essed uit. De wettelijke regeling is in stand, maar de uitvoering is op basis van het voorlaatste staatsbesluit. Dat houdt in dat de oude regeling tot nu toe nog geldt. De nieuwe regeling geldt voor het volgend kabinet, conform de wetswijziging in november 2024.
De VHP had in 2020 enorme kritiek op de toenmalige NDP-regering, die gebruikmaakte van de 10% regeling om de voertuigen over te nemen.
- Voorsprong NDP op VHP groeit tot ruim 6000 stemmen..
- Rusland roept leden op waardering te blijven tonen voor Ven…..
- Progressie en behoudendheid bij nieuwe coalitie..
- Cool-D is terug met emotioneel geladen single ‘Problema…..
- Van Samson trots op verkiezingsresultaat VHP..
- Venetiaan: ‘Mevrouw Simons heeft op geen enkele manier mijn…..
- Venetiaan: ‘ De NPS is niet van Greg Rusland’..
- Duurzame broccoliteelt in Suriname: kans én uitdaging..
- NPS-erevoorzitter Ronald Venetiaan spreekt zich uit over sa…..
- Read Japan-project: Japan schenkt Suriname Diplomaten Insti…..
- Soepinah Elisabeth Rebin-Sanoesi..
- Soepinah Elisabeth Rebin-Sanoesi..
- Ramautarsing: “Zware taak voor komende regering”..
- Stichting 8 December 1982 solidair met oud-president Ronald…..
- Suriname Business Forum gaat voor ‘open en constructief dia…..
- Stichting 8 December 1982 volledig eens met kritiek Venetia…..
- Wereldprimeur: Brazilië vrij van veevirus zonder prik..
- Suriname waarheen?..
- President Santokhi: “Wij vechten door voor democratie en ge…..
- Procedurele tekortkomingen verkiezingen worden aangepakt..
- Ontvluchte verdachte aangehouden..