Naar aanleiding van zorgen die zijn geuit door vertegenwoordigers van politieke partijen en het Anti-fraude Platform over de onafhankelijkheid van leden binnen het Centraal Hoofdstembureau (CHS), heeft Nazier Eskak, directeur van Binnenlandse Zaken, benadrukt, dat het verkiezingsproces in Suriname voldoende waarborgen bevat om eerlijk en transparant te verlopen. De zorgen richten zich vooral op de ondervoorzitter van het CHS, Wendy Jap A Joe. Eskak geeft aan, de bezorgdheid te begrijpen, maar wijst erop, dat het systeem is uitgerust met voldoende checks and balances om ongewenste beïnvloeding, tegen te gaan.
Eskak zijn vertrouwen uitspreekt in het proces, roept hij verkiezingsautoriteiten op alert te blijven. “We moeten voorkomen dat er ruis ontstaat, die het vertrouwen in het proces schaadt.”
Tijdens een interview met ABC Online zei Eskak, dat neutraliteit, objectiviteit en transparantie fundamenteel zijn voor het functioneren van verkiezingsautoriteiten. “De leden van het CHS moeten in hun doen en laten geen aanleiding geven tot vermoedens van ontoelaatbare handelingen of praktijken”, aldus Eskak. De opmerkingen komen kort na een openbare zitting, waarbij politieke partijen en de pers aanwezig waren. Tijdens deze zittingen werd onder meer de uitslag van de kandidaatstelling voor de verkiezingen gepresenteerd, zowel voor DNA-leden als voor de ressort- en districtraadsleden.
Eskak benadrukte dat de zittingen transparant en openbaar verlopen, en dat de verwerking van gegevens, via een digitaal platform gebeurt. “Het zou heel vreemd moeten lopen als een uitslag die voortkomt uit een openbare zitting, later anders zou worden gepresenteerd”, aldus Eskak .
Met betrekking tot de zorgen over politieke beïnvloeding binnen het CHS, wees Eskak erop, dat individuele leden weinig ruimte hebben om het proces eenzijdig te beïnvloeden. “Partijen werken in hun eigen domein. De gegevens worden digitaal verwerkt en daarna openbaar gepresenteerd”, aldus Eskak. Op dit moment bevinden de verkiezingen zich in de fase van administratieve beroepen, waarbij bezwaren zijn ingediend bij het Administratief Beroepsinstituut onder leiding van de president. Uiterlijk 13 april wordt een uitspraak verwacht, waarna de kandidatenlijsten definitief worden vastgesteld.
The post Eskak: ‘Verkiezingsproces bevat voldoende waarborgen, maar waakzaamheid blijft nodig’ ..
- 3×3 basketbalselectie strandt in groepsfase in Guyana..
- Hiv-remmers deels beschikbaar: distributie hervat deze week..
- VLS dient 6 beroepschriften in bij de president..
- SVV 1 verrast Survos in U17-meisjes volleybalfinale..
- Aanvraag paspoort voortaan online..
- HISTORISCHE VERTROUWENSBAND VHP – NPS..
- Santokhi mooipraterij verwijten, maar zelf blijven geloven …..
- AZP roept op SEH alleen in noodgevallen te gebruiken..
- Spoedeisdende hulp AZP onder druk: “Alleen spoedgevallen me…..
- AZP: Bezoek SEH alleen in spoedgevallen..
- Rechter verbiedt Staat uitvoering asfalteringsproject Nicke…..
- Volksgezondheid: Aanvullende partij hiv-remmers zaterdag aa…..
- Rechter legt Staat Suriname uitvoeringsverbod op voor ‘vree…..
- Aanrijding vrachtwagen en bromfiets te Meerzorg..
- Twee gewonden bij aanrijding tussen twee auto’s op Indira G…..
- Venezuela beschuldigt Guyana van ‘valse vlag’-operatie met …..
- POLITIEKE BELOFTEN ZONDER DADEN..
- IS ER NOG HOOP VOOR ZORG EN HOOP NA OPENING EAG-AIRPORT?..
- VMS: Artikel VES zonder onderbouwing stigmatiserend..
- Gefaald..
- De uitgebleven nieuwe markt van Nickerie: onwil of verkeerd…..