Eros noemt AI-alternatief einde van ‘Raanjhanaa’ een wettelijke herinterpretatie

Eros International Media Limited heeft gereageerd op de kritiek van regisseur Aanand L. Rai en acteur Dhanush over het AI-gecreëerde “happy ending” van hun film Raanjhanaa (ook uitgebracht als Ambikapathy) zonder hun toestemming.

In een officiële verklaring benadrukt Eros dat zij de enige financier én rechthebbende zijn van het werk en daarom het recht hebben op deze wijziging onder de Indiase auteurswet.

Volgens het bedrijf betreft het slechts een alternatieve versie, bedoeld voor Tamilsprekend publiek, die naast de oorspronkelijke film blijft bestaan, de originele versie blijft ongewijzigd beschikbaar. Ze beschrijven het AI-einde als een “respectvolle creatieve herinterpretatie”, ondersteund door menselijke regie in plaats van autonome AI-creatie.

Eros ontkent ook beschuldigingen van investeringen door Rai in de productie; zij stellen dat alle financiële risico’s en intellectuele eigendomsrechten volledig bij Eros liggen.

Het debat onderstreept de spanning tussen auteurschap en technologische innovatie binnen de filmwereld.