Update: De Federatie van Para Plantages houdt op zondag 16 maart een bespreking over de in werking treding van het Nieuw Burgerlijk Wetboek.
—-
Erfgenamen van percelen op boedelgronden op plantages, zijn bezorgd over het Nieuw Burgelijk Wetboek, dat op 1 mei 2025 van kracht wordt. Daarin zou het zelfbeschikkingsrecht van boedelplantages en haar bewoners zijn vernietigd.
De erfgenamen, bewoners en eigenaren van boedelplantages, dus ook iedereen die gronden heeft geerfd, worden nu niet meer erkend en zijn verworden tot gebruikers van de gronden. Zij maken zich zorgen dat zij hun plantages verliezen als ze niet kunnen aantonen dat ze erfgenamen zijn. Ook zullen alle erfgenamen hun plantages verliezen als ze geen ‘goed’ beheersplan kunnen indienen en de plantagebesturen hebben geen gezag, macht en wettelijke instrumenten meer om hun plantagegronden te claimen omdat ze niet worden genoemd in de wet.
De erfgenamen en bewoners vrezen da zij landloze burgers worden omdat ze geen eigendomsrechten kunnen claimen. De overheid gaat geheel voorbij aan het feit dat plantagebewoners wonen op gronden die langer dan anderhalve eeuw geleden zijn gekocht of verkregen in allodiaal eigendom en erfelijk bezit. De overheid beroept zich erop dat alle oorspronkelijke kopers zijn overleden.
De rechtmatige erfgenamen van boedelplantages willen zich sociaal en juridisch verenigen en krachtig opkomen voor hun historisch-culturele verworven rechten. ‘De overheid en DNA moeten weten dat deze onrechtvaardige juridische aanval hard zal worden afgeslagen’, staat in een verklaring waar . de hand op heeft weten te leggen.
U kunt de volledige verklaring hier lezen:
boedelgronden bestaan vanaf 1 mei 2025 niet meer finalDownload
- Erkenning voor Winti groeit: 10 jaar leiderschap van Okomfo…..
- Nieuwe wet moet integriteit van politici opvoeren..
- Brunswijk na 5 dagen vasten in vol ornaat op massameeting..
- EERLIJK ZIJN OVER GELD..
- Wereldbank tevreden over samenwerking met Suriname..
- Bewolkt met af en toe wat regen..
- VHP: Ramadan in het teken van spiritualiteit, vergeving en …..
- Dambreuk te Weg naar Zee wordt aangepakt..
- NAVO-chef Rutte: Zelensky moet relatie met Trump herstellen..
- Uruguay verschuift naar centrum-links nu Orsi aantreedt..
- Fact-Finding ondernemersmissie uit India komt naar Suriname..
- KLM binnenkort ook naar Guyana..
- Frits Bolkestein (1993-2025) – ‘Suriname is een…..
- Voorwaarts in blessuretijd langs Inter Wanica..
- Econoom Ramautarsing: “Wij gaan drie magere jaren tegemoe…..
- Twee ministers op kandidatenlijst van de VHP..
- Brede afwijzing Venezolaanse militaire actie in Guyana’s ze…..
- Buurman betrapt tijdens nachtelijke inbraak..
- President in Ramadan-boodschap: Laster zal God niet behagen..
- Verdachte voor diefstal ruitenwissers door omstanders aange…..
- Guyanese president publiceert opnieuw onjuiste kaart van Su…..