“Er is geen kans om te frauderen bij de verkiezingen die gehouden worden op 25 mei. Er is geen enkele mogelijkheid die de kans biedt om te frauderen.” Dit zegt het hoofd van het Algemeen Secretariaat Verkiezingen, Rihanto Hardjopawiro, in gesprek met Suriname suriname.
ADVERTENTIE
Volgens hem is er al een voorzichtige verklaring van de Caricom-waarnemers uitgegeven dat zij tot op dit moment nog niets hebben kunnen constateren dat verkeerd gaat met betrekking tot de verkiezingen.
“Als er gekeken wordt naar het proces, de kiesregeling en de grondwet, verloopt alles tot nu toe goed. Op de dag van de stemming is er geen mogelijkheid om te frauderen. Dat kan ik nu met klem zeggen, omdat alle politieke partijen het proces volgen. Ook de kiezers volgen het proces en binnenkort wordt er ook een anti-fraude platform geïnstalleerd door het Onafhankelijk Kiesbureau”, geeft Hardjopawiro aan.
Politieke partijen die deelnemen aan de verkiezingen zullen allemaal aanwezig zijn op de stembureaulocatie en de internationale waarnemers zullen ook daar zijn. “Als men zegt dat er gefraudeerd zal worden, laten ze aangeven wat de fraude zal zijn en wat fraude precies is. Fraude is een algemeen begrip. Laten ze eens aangeven waar ze gaan frauderen dan kunnen wij dat ook volgen. Het proces is zo solide dan praat ik over de dag der stemming”, voegt Hardjopawiro eraan toe.
“Men praat ook erover, maar kan het niet aantonen. Het OKB houdt toezicht op elk proces. Het is verankerd in de kiesregeling dat het OKB toezicht uitoefent in het gehele proces. Het gebeurt niet aleen op de dag der stemming, maar in alle activiteiten door de diverse werkgroepen, de diverse actoren. Het Korps Politie Suriname is er ook voor de controle en als iets niet goed gaat of zal misgaan, gaan deze actoren het zeker zien”, aldus Hardjopawiro.
- Biza traint 600 nieuwe stembureauleden..
- Ramadhin gebelgd over uitspraken Ebu Jones..
- Jabini: ‘Meer dan dertienduizend onbestelde oproepingskaart…..
- Man overlijdt na val uit laadbak pick-up nabij Pikin Saron..
- Man overlijdt na val uit laadbak pick-up..
- Drs. Roberto Baptista..
- Drs. Roberto Baptista..
- 28 man in OAS-waarnemersmissie Surinaamse verkiezingen..
- Tahitie kampioen Eerste Divisie, Santos geroyeerd..
- Rechter verwerpt verweren in zaak tegen ‘Money Hond’ en and…..
- Sewcharan: ‘Ze blijven corrupt, want ze worden niet afgestr…..
- Operatie Delta Force en gemengd politie team treden op tege…..
- Man komt om het leven na val uit laadbak pick-up..
- Sportieve viering van 50 jaar Srefidensi met Moxi Patu Spor…..
- President in Guyana voor opening saleskantoor Grassalco..
- Vijf jaar parlementaire prestaties en wetgeving in boekwerk..
- Surinamers geëerd voor inzet voor meisjes en vrouwen tijden…..
- Illegale buitenlandse goudzoekers opgepakt..
- Man uit Tennessee veroordeeld voor dodelijk neerschieten ba…..
- President Santokhi opent Grassalco-saleskantoor in Guyana..
- Korpschef: Bevordering KPS-leden symbool van groei en integ…..