“Er is geen kans om te frauderen bij de verkiezingen die gehouden worden op 25 mei. Er is geen enkele mogelijkheid die de kans biedt om te frauderen.” Dit zegt het hoofd van het Algemeen Secretariaat Verkiezingen, Rihanto Hardjopawiro, in gesprek met Suriname suriname.
ADVERTENTIE
Volgens hem is er al een voorzichtige verklaring van de Caricom-waarnemers uitgegeven dat zij tot op dit moment nog niets hebben kunnen constateren dat verkeerd gaat met betrekking tot de verkiezingen.
“Als er gekeken wordt naar het proces, de kiesregeling en de grondwet, verloopt alles tot nu toe goed. Op de dag van de stemming is er geen mogelijkheid om te frauderen. Dat kan ik nu met klem zeggen, omdat alle politieke partijen het proces volgen. Ook de kiezers volgen het proces en binnenkort wordt er ook een anti-fraude platform geïnstalleerd door het Onafhankelijk Kiesbureau”, geeft Hardjopawiro aan.
Politieke partijen die deelnemen aan de verkiezingen zullen allemaal aanwezig zijn op de stembureaulocatie en de internationale waarnemers zullen ook daar zijn. “Als men zegt dat er gefraudeerd zal worden, laten ze aangeven wat de fraude zal zijn en wat fraude precies is. Fraude is een algemeen begrip. Laten ze eens aangeven waar ze gaan frauderen dan kunnen wij dat ook volgen. Het proces is zo solide dan praat ik over de dag der stemming”, voegt Hardjopawiro eraan toe.
“Men praat ook erover, maar kan het niet aantonen. Het OKB houdt toezicht op elk proces. Het is verankerd in de kiesregeling dat het OKB toezicht uitoefent in het gehele proces. Het gebeurt niet aleen op de dag der stemming, maar in alle activiteiten door de diverse werkgroepen, de diverse actoren. Het Korps Politie Suriname is er ook voor de controle en als iets niet goed gaat of zal misgaan, gaan deze actoren het zeker zien”, aldus Hardjopawiro.
- Ministerie van Volksgezondheid ontkracht claims over stilge…..
- Man neemt contactsleutel weg en mishandelt vriend..
- Man beroofd bij gokkantoor..
- Nieuwe sancties EU en VK tegen Rusland, oproep aan VS om te…..
- Edmund Celsius Imanuel (85) Paramaribo 15-5-2025..
- Imelda Jeanette Esser (75) Amsterdam 17-5-2025..
- Taxiën door de politiek: “Als ik een keer president w…..
- Aandeel Volksgezondheid in meeste verkiezingspogramma’s is …..
- Ambassadeur Abdoelrahman officieel geaccrediteerd in Marokk…..
- Studententoelage van SRD 1000 gegarandeerd voor ingeschreve…..
- Caricom-waarnemers: Geen signalen over verkiezingsfraude..
- Column: De illusie en onze Guyanese ‘vrienden’..
- Bouva gaat voor nog een termijn in De Nationale Assemblée..
- BESCHOUWING — De arrogantie van macht(hebber)..
- Ex-minister Walden: “Er was een complot tegen mij beraamd…..
- Sharman verwacht terugkeer VHP in regering na verkiezingen..
- Energie Autoriteit onthult plan voor duurzame en betaalbare…..
- Eskak teleurgesteld: We zijn terug bij af zonder artikel 27..
- Illegale landingsbaan Ston Dansi vernietigd..
- Internist Goerdat wil via politiek structurele problemen zo…..
- Ambassadeur Abdoelrahman overhandigt geloofsbrieven aan Mar…..