De Britse man die als enige het vliegtuigongeluk in India van vorige week donderdag overleefde, heeft in India zijn broer begraven. Vishwashkumar Ramesh’ broer Ajay zat ook in het verongelukte toestel, dat net was opgestegen voor een vlucht naar Londen.
De 40-jarige Ramesh was een van de dragers van de kist van zijn vijf jaar oudere broer in de West-Indiase kustplaats Diu, waar veertien van de slachtoffers woonden. Hij was zichtbaar geëmotioneerd, is te zien op beelden van de uitvaart bij de BBC.
Om op de been te blijven, werd hij ondersteund door familieleden. Uit bezorgdheid over zijn gezondheid wilden ze eigenlijk niet dat hij de kist zou dragen. Hij had nog verband op zijn gezicht en om zijn arm; de afgelopen dagen lag hij in het ziekenhuis.
OngeloofHet is nog steeds een raadsel hoe Ramesh de crash kon overleven. Hij probeerde zelfs nog terug naar het vliegtuig te gaan om zijn broer te zoeken. Op dat moment werd hij door een ambulancemedewerker opgevangen en in veiligheid gebracht. Ramesh kan zelf ook nog nauwelijks geloven dat hij het heeft overleefd, zegt hij tegen lokale media.
De Boeing 787-8 Dreamliner stortte donderdag neer vlak na het opstijgen vanaf de luchthaven van Ahmedabad in de westelijke deelstaat Gujarat. 241 inzittenden en ten minste 30 mensen op de grond kwamen om het leven. Het was het grootste vliegtuigongeluk in jaren.
De ambulancemedewerker die Ramesh hielp, had op dat moment geen idee dat zijn patiënt uit het vliegtuig kwam en de enige overlevende was. Dat hoorde hij pas later op de dag toen hij naar het tv-nieuws keek. Vanwege het witte shirt dat Ramesh droeg, dacht hij dat het om een van de artsen in opleiding ging uit het hostel waarop het toestel neerstortte.
De oorzaak van het ongeluk wordt nog onderzocht. De zwarte dozen moeten daarover meer duidelijk maken. Experts uit het Verenigd Koninkrijk en de VS en medewerkers van Boeing werken mee aan het onderzoek.
Onderzoekers denken dat het toestel op het moment van de crash op noodstroom vloog, omdat het zijn noodstroomgenerator aan had. Dat meldt de Wall Street Journal op basis van bronnen rond het onderzoek, maar dat kan nog niet worden bevestigd. Wel zijn er vragen over de werking van de motoren bij het opstijgen. De topman van Air India zegt dat er geen problemen met het toestel bekend waren.
Meer controles en vertragingSinds het ongeluk worden alle Boeing 787-8 Dreamliners van de Indiase vloot extra gecontroleerd. Dat leidt tot vertraging en het annuleren van tientallen vluchten. De boosheid onder passagiers daarover groeit.
Air India heeft zwaar te lijden onder de gevolgen van het ongeluk. Daarbij komt ook dat het luchtruim van een aantal landen is gesloten sinds de raketaanvallen van Israël op Iran en de Iraanse reactie daarop. Zowel binnenlandse als internationale vluchten van de vliegmaatschappij ondervinden hinder.
Tot nu toe zijn geen “grote veiligheidsproblemen” ontdekt, zegt de Indiase luchtvaartdirectie. Wel uit de organisatie zijn zorgen over de staat van onderhoud van de toestellen en adviseert die Air India om zich strikt aan de regels te houden.
- Centraal Hoofdstembureau stelt officiële verkiezingsuitslag…..
- Suriname ziet voorbeeld in India’s digitale arbeidsinfrastr…..
- AWJ: Geen sprake van vooruitbetaling 96.000 US dollar voor …..
- Natio hoopt op gunstige loting slotronde WK-kwalificatie..
- Geen overlevenden bij vliegtuigcrash Air India in Ahmedabad..
- ‘Weg naar de top begint niet op social media, maar op het p…..
- VES-voorzitter: Valutakoers ontspoort door politieke onzeke…..
- Suriname twee profbodybuilders rijker..
- Air India-toestel crasht, minstens 100 doden..
- Ook Suriname staat stil bij Werelddag tegen Kinderarbeid..
- Hassankhan: verkiezingsuitslag blijft ongewijzigd zonder co…..
- LIVO kroont zich tot kampioen op internationaal volleybalto…..
- Advocaten trekken verklaring deskundige in zaak drugsvliegt…..
- Valutakoersen stijgen: euro bereikt SRD 43,30 bij cambio’…..
- Yelyco brengt spanning helemaal terug in halve finale manne…..
- Passagiersvliegtuig stort neer bij Indiase stad Ahmedabad..
- Minister Dasai: “Klimaatverandering is onze grootste uitdag…..
- Cotino vertrouwt op morele plicht nieuwe coalitie..
- Bedrijven op zoek naar werknemers tijdens het Recruitment E…..
- Eerste steen voor leerwerkplaatsen Matoekoe: ‘Samenbouwen a…..
- Suriname en El Salvador delen punten in cruciaal duel..