De energievoorziening in Suriname staat voor aanzienlijke uitdagingen, zoals blijkt uit recente rapportages van zowel De Ware Tijd als Dagblad .. Deze uitdagingen hebben directe gevolgen voor de stabiliteit in de elektriciteitsvoorziening in Paramaribo en de omliggende districten.
Door een verminderd vermogen van de Afobaka-waterkrachtcentrale produceert SPCS momenteel ongeveer 30 MW minder elektriciteit dan in november 2024. Dit tekort wordt gecompenseerd door de inzet van thermische centrales bij Tout Lui Faut en de EBS-centrale aan de Saramaccastraat. Hoewel er momenteel geen energietekort is, benadrukt SPCS de noodzaak om noodstroom in te huren, waarbij ongeveer 30 MW aan dieselgeneratoren voor een periode van zes maanden worden ingezet. Deze oplossing brengt aanzienlijke kosten met zich mee, waarvoor de overheid en de EBS de kostenverdeling bespreken.
De EBS bereidt thans een voorlichtingscampagne voor om het publiek bewust te maken van het belang van energiebesparing tijdens deze periode. Daarnaast onderstreept de huidige situatie de dringende noodzaak, de thermische opwekkingscapaciteit uit te breiden en het transmissie- en distributienetwerk te verbeteren, vooral met het oog op de verwachte economische groei door de offshore olie- en gassector.
Ofschoon dat het momenteel de kleine regentijd is, regent het nauwelijks in het achterland bij het stuwmeer. Bij de huidige opwekking van 90 MW hydro-energie en het uitblijven van regen, wordt geschat dat het waterpeil tegen april 2025 het minimale niveau van 236 voet zal bereiken. Dit zou betekenen dat de waterkrachtproductie moet worden teruggebracht tot minder dan 60 MW. Indien de noodstroom niet tijdig wordt besteld, is het risico op “load shedding” (het beurtelings uitschakelen van buurten) in april 2025 zeer groot.
Frequentie van Stroomuitval in Paramaribo en de Districten
Volgens de N.V. Energie Bedrijven Suriname (EBS) komt gepland onderhoud bijna dagelijks voor, met maandelijks tussen de 20 en 30 onderhoudsjobs in diverse wijken. Deze werkzaamheden zijn noodzakelijk vanwege de grootte van het netwerk en het jarenlang achterstallig onderhoud. Ongeplande stroomonderbrekingen kunnen optreden door factoren zoals schade veroorzaakt door derden, weersomstandigheden zoals bliksem en rukwinden, en diefstal. De EBS streeft ernaar storingen binnen drie en een half uur op te lossen, hoewel de duur kan variëren, afhankelijk van de complexiteit en locatie van de storing.
De energievoorziening in Suriname bevindt zich op een kritiek punt. Het is essentieel dat zowel operationele als strategische maatregelen worden genomen om de continuïteit van de stroomvoorziening te waarborgen. Publieke bewustwording en participatie in energiebesparing spelen hierbij een cruciale rol.
The post Energievoorziening bevindt zich op een kritiek punt ..
- Gajadien: Drie ministers de laan uitsturen..
- Succesvolle tweede Internationale Business Conference..
- Robinhood haalt uit tegen Flora..
- ‘Bigi Boi’uit UFC gezet..
- Valse streek door de Viagra-politiek: fufuru man registrati…..
- Technici politieke partijen getraind in gebruik digitaal pl…..
- Zorgbonden stellen regering ultimatum..
- Chanok Poeketie brengt ‘Hembé Köndé’ uit: een lied over lie…..
- ‘Boeke’ van Aptijt in nieuwe track rapper Kans te horen..
- Bronto: “PL zal OW opeisen”..
- Vijf jaar Sweetie Coffee: ‘Wij hebben speciale blend met Su…..
- Staatsolie werkt niet mee aan gedenkboek en documentaire ov…..
- Ramdin wordt vandaag gekandideerd voor functie van OAS-secr…..
- Criminelen gaan ervandoor met auto taxichauffeur..
- Clarificatie over personeelsbetalingen Huize Ashiana en bra…..
- BEVOLKINGSBELEID OF BELEIDLOOS BEVOLKEN?..
- VREES ONDER MIGRANTEN..
- President blokkeerde salarissen personeel Huize Ashiana nie…..
- Olie zal verrijken en vergiftigen..
- Nieuwe praktijklessen bij VSO Ilse Labadie helpen meisjes o…..
- Nieuwe stemhokken en stembussen bij komende verkiezing..