De Energie Autoriteit Suriname (EAS) heeft op donderdag 15 mei, het langverwachte Elektriciteitssectorplan (ESP) officieel overgedragen. Tijdens een goed bezochte bijeenkomst in Paramaribo, waar onder meer beleidsmakers, vertegenwoordigers van de private sector en internationale partners zoals de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) aanwezig waren, stond samenwerking centraal. Het plan vormt het fundament voor de toekomstige elektriciteitsvoorziening van Suriname.
Het ESP is wettelijk verankerd in de Elektriciteitswet 2016 en biedt een langetermijnvisie die inzet op betrouwbaarheid, betaalbaarheid en duurzaamheid van stroomvoorziening in het land. Het plan is opgebouwd uit drie pijlers: een strategisch 20-jarenplan, een technisch vijfjarenplan en een reguleringsplan voor toezicht en tariefstructuren.
EAS-directeur Anand Kalpoe benadrukte dat het document verder gaat dan theorie. “Met dit plan geven we structuur aan de toekomst van energie in Suriname. We tonen wat er moet gebeuren, wanneer het moet gebeuren en hoe we het zullen doen”, stelde hij. Het ESP sluit bovendien naadloos aan op beleidsstukken zoals de Green Development Strategy (GDS) en draagt bij aan de realisatie van de Sustainable Development Goals (SDGs).
Minister Riad Nurmohamed, die president Santokhi vertegenwoordigde, riep op tot een versterkte samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven. “Beleid maak je niet alleen binnen een ministerie. De private sector is essentieel voor een succesvolle implementatie”, aldus de bewindsman. Kenneth Amoksi, waarnemend minister van Natuurlijke Hulpbronnen, benadrukte dat het plan een wettelijke verplichting is en fundamenteel voor de economische transformatie van Suriname.
De komende maanden staan in het teken van institutionele voorbereiding en implementatie. Binnenkort publiceert de EAS een statusrapport over de huidige situatie in de elektriciteitssector. Dit rapport zal publiek toegankelijk zijn via de officiële website van de autoriteit.
The post Energie Autoriteit onthult plan voor duurzame en betaalbare elektriciteit ..
- Sol Suriname verwerpt valse beschuldigingen en benadrukt in…..
- Het Grote Nationale Verkiezersdebat – gewonnen door de grot…..
- Politie waarschuwt: ‘Datingsites’ steeds vaker lokaas voor …..
- Zeventien doden na drinken van giftige alcohol in India: po…..
- Gelijkspel tussen Transvaal en Robinhood..
- Roofoverval op winkel aan de Nieuw Weergevondenweg..
- Sol Suriname wijst met klem alle valse beschuldigingen af..
- Olifantspoten op een schaakbord..
- Voormalig ‘Leraar van het Jaar’ krijgt 30 jaar …..
- DNA-kandidaat aangehouden voor cocaïne in pakket: partij re…..
- Minister Dasai niet op de hoogte van skalians op Afobaka-st…..
- AZP eert verpleegkundigen op Dag der Verpleging..
- Kan nieuw leiderschap een duurzaam pad uitzetten?..
- Eddy Wilson wint vierde Roger Boyce World Cup..
- Trump begint Midden-Oostenreis met reeks deals in Saudi-Ara…..
- Politie onderzoekt verdachte verstrekking van 40 oproepings…..
- CBvS-governor: Valutaveilingen geen directe poging verlagi…..
- Bewoners Esther Stichting geïnformeerd over stemproces..
- Grafruiming tussen wet en praktijk (1): ‘Er is nauwelijks n…..
- Kapitein van Coeroeni: “President Santokhi behandelt ons al…..
- Politie onderzoekt onregelmatigheden bij verstrekking oproe…..