Minister Gracia Emanuel van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS) benadrukt dat het grondenrechtenvraagstuk een gevoelig onderwerp is en roept de samenleving op tot geduld. Ze verzekert dat de regering haar belofte nakomt en de wet zal aannemen. “Blijf rustig, de wet komt er,” stelde de minister tijdens de registratie van politieke organisaties.
De wet moet echter nog in De Nationale Assemblee worden behandeld en goedgekeurd. Emanuel benadrukt dat zij de zorgen van de samenleving begrijpt en erkent dat de rechten van de betrokkenen behartigd moeten worden.
Al tientallen jaren wordt er gestreden om deze wetgeving aan te nemen. De samenleving moet verder geïnformeerd worden over wat de regering precies van plan is met de nota-wijzigingen van deze wet. De minister geeft aan dat verschillende belangenorganisaties en personen zullen worden opgeroepen om deel te nemen aan gesprekken, met als doel een wet te creëren die naar tevredenheid is van alle betrokken groepen.
De minister spreekt ook haar vertrouwen uit in de belofte van vicepresident Ronnie Brunswijk, die had aangegeven dat de wet voor het einde van deze regeerperiode zal worden aangenomen. Ze benadrukt echter dat de wet alleen succesvol kan zijn als er goed wordt samengewerkt.
Daarnaast geeft de minister aan dat de regering meer zou moeten doen aan het versterken van de informatievoorziening over deze wetgeving, zodat de samenleving goed op de hoogte blijft van de ontwikkelingen.
- RVI-PROGRAMMA: MOOI, MAAR TEVEEL RUIS EN TE WEINIG TRANSPAR…..
- Santokhi vraagt 28 zetels bij komende verkiezingen..
- Bewolkt maar grotendeels droog..
- Politie pakt 614 verdachten op in januari: Sterkere aanpak …..
- Zeker 40 doden bij busongeluk in Mexico..
- Santokhi: “Suriname kan zich ontwikkelen met een miljoen me…..
- Rudolf Willem Otmar Dest (77) Voorhout 3-2-2025..
- Ilse Marie Liesdek – Dompig (89) Amsterdam 4-2-2025..
- Trumps bevriezing van hulp veroorzaakt chaos over de hele w…..
- “Alle gronden moeten worden teruggegeven aan het Palestijns…..
- Afwisselend weer zondag..
- Ontwikkelingspotentieel binnenland optimaal benutten..
- Slechts 19 procent kiesgerechtigden heeft vooralsnog gegeve…..
- Santokhi tijdens megameeting: “Ze schelden ons uit omdat ze…..
- Strategische MoU’s ondertekend voor investeringen in …..
- Mogelijk regen dit weekend..
- Suriname en Frans Guyana versterken militaire samenwerking …..
- Somohardjo: President handelt selectief bij Landvreugd..
- President Santokhi opent tentoonstelling Diaspora Business …..
- Inter Wanica pakt volle buit tegen Leo Victor..
- KPS arresteert 614 verdachten in januari..