Rudolf Elias, voormalig directeur van Staatsolie en mijnbouwdeskundige, dringt erop aan dat er een brede maatschappelijke discussie moet komen over de olie- en gassector. In 2028 wordt de eerste druppel olie uit de zeebodem verwacht, maar de overheid lijkt hier niet goed op voorbereid te zijn.
Elias geeft aan dat hij al negen jaar oproept tot zo’n brede discussie, zodat Suriname niet dezelfde fouten maakt als andere landen waar het volk uiteindelijk niet heeft geprofiteerd van de grootschalige olieproductie. Volgens hem heeft Staatsolie zich wel degelijk voorbereid, net als het bedrijfsleven, maar de overheid laat het tot nu toe afweten. Dit vertelde hij in een gesprek met Radio ABC.
Op basis van zo’n brede discussie kan er een breedgedragen plan worden opgesteld. Uit dit plan moeten vervolgens wetten voortkomen, zoals een Stabiliteitsfonds, een Immigratiewet en een Local content-wet.
Vóór de verkiezingen heeft Elias een presentatie gegeven aan alle politieke partijen om hen te wijzen op het belang van een goed plan binnen de sector, mede gezien de productie die in 2028 start. Als er niets gebeurt, vreest hij dat Suriname afstevent op een zogenoemde ‘oil curse’.
Volgens Elias moet het niet in een klein kamertje besloten worden, maar moeten deskundigen erbij betrokken worden om een gedegen plan uit te stippelen.
- Rusland: Etnel trok vorige week haar bewilliging in; Plein …..
- Trump noemt Iraanse raketaanval op Amerikaanse basis in Qat…..
- Bennie Miranda uit scherpe kritiek op president Santokhi: “…..
- Amazone Partij Suriname wacht af om richting te bepalen..
- Herdenken en vieren: 1 juli blijft een dag met twee gezicht…..
- Epilepsie en cognitieve ontwikkeling..
- Omicron Seafood N.V sollicitatie-oproep..
- FPP-voorzitter Ommen: “Ondernemer in Para bewust buitenspel…..
- SEOGS 2025 succesvol afgesloten na vier inspirerende dagen..
- BIBIS waarschuwt reizigers: ‘Houd u aan buitenlandse inreis…..
- Eskak: beschuldiging PL rond Javaans Nieuwjaar ongegrond en…..
- Handelmij Dawson N.V...
- Suriname reageert geschokt op overlijden van DNA-lid Patric…..
- Wie betaalt de verkiezingspropaganda?..
- Simons bedankt Para voor buitengewone inzet..
- Nieuwe single Byciel Watsaam weer verrassend..
- Vandalisten vernielen speeltoestellen Brasaplein..
- Ramdin houdt eerste OAS-vergadering in Antigua en Barbuda..
- Esajas: ‘SRD geen stabiele rekeneenheid meer’..
- Simons in Para: Simons: Decentralisatie wordt speerpunt van…..
- Diefstal Johan Adolf Pengel-luchthaven opgelost..