Rudolf Elias, voormalig directeur van Staatsolie en mijnbouwdeskundige, dringt erop aan dat er een brede maatschappelijke discussie moet komen over de olie- en gassector. In 2028 wordt de eerste druppel olie uit de zeebodem verwacht, maar de overheid lijkt hier niet goed op voorbereid te zijn.
Elias geeft aan dat hij al negen jaar oproept tot zo’n brede discussie, zodat Suriname niet dezelfde fouten maakt als andere landen waar het volk uiteindelijk niet heeft geprofiteerd van de grootschalige olieproductie. Volgens hem heeft Staatsolie zich wel degelijk voorbereid, net als het bedrijfsleven, maar de overheid laat het tot nu toe afweten. Dit vertelde hij in een gesprek met Radio ABC.
Op basis van zo’n brede discussie kan er een breedgedragen plan worden opgesteld. Uit dit plan moeten vervolgens wetten voortkomen, zoals een Stabiliteitsfonds, een Immigratiewet en een Local content-wet.
Vóór de verkiezingen heeft Elias een presentatie gegeven aan alle politieke partijen om hen te wijzen op het belang van een goed plan binnen de sector, mede gezien de productie die in 2028 start. Als er niets gebeurt, vreest hij dat Suriname afstevent op een zogenoemde ‘oil curse’.
Volgens Elias moet het niet in een klein kamertje besloten worden, maar moeten deskundigen erbij betrokken worden om een gedegen plan uit te stippelen.
- Lim A Po: ‘Ik ben niet bang voor veel, maar wel voor bran…..
- Koorndijk: ‘Twee mogelijke locaties voor brugverbindingen o…..
- Koolstofkredieten: Suriname wacht, Guyana incasseert..
- Somohardjo wil namen nieuwe PL ministers nog niet prijsgeve…..
- President Santokhi: “Suriname zit sinds gisteren zonder vic…..
- Suriname eerste Amazoneland dat door WHO als malariavrij is…..
- Verkiezing president en vicepresident op zondag 6 juli om 1…..
- Zunder: Reparatieproces in Engeland bereikt historisch hoog…..
- Santokhi: ‘op dit moment hebben wij geen vicepresident’..
- Brunswijk: ‘Ik blijf vicepresident totdat er een andere is …..
- Protestbrief VHP-fractie aan voorzitter Nationale Assemblee..
- Ketikoti-viering in Amsterdam..
- BEKENDMAKING..
- Kandidaatstelling voor verkiezing president en vicepresiden…..
- VHP dient protest in tegen onregelmatigheden bij verkiezing…..
- Rusland en Asabina rekenen op het gegeven woord van coaliti…..
- VHP-fractie dient protest in tegen tonen stembriefje..
- Levenloos lichaam aangetroffen langs de weg..
- Lijk aangespoeld langs de kust van de Suriname rivier; nabe…..
- VHP schrijft protestbrief aan Adhin inzake schending van he…..
- VHP dient protestbrief in over voorzittersverkiezing DNA..