PARAMARIBO — “Vandaag is het einde van deze cursus, maar niet het einde van uw leertraject. U hebt veel geleerd en ik denk dat hetgene dat u hebt geleerd u heeft uitgedaagd om verder te gaan.” Die woorden sprak Justus Hew A Kee, commandant van het Instituut voor Defensie Opleidingen (IDO), woensdag uit nadat elf officieren van het Nationaal Leger, onder wie de vrouwen Fariëlle Naarden-Hoepel, Loreen Luck en Obretta Antino, alle drie eerste luitenant, hun bachelorgraad behaalden in Militaire Wetenschappen.
Hew A Kee en Steven Gefferie, waarnemend commandant van de Militaire Academie, moedigden de geslaagde officieren aan om verder te studeren. Minister Uraiqit Ramsaran van Defensie adviseerde de afgestudeerden om de opgedane kennis met dezelfde eer en hetzelfde plichtsbesef als het uniform te dragen, te blijven leren, vernieuwen en een inspiratiebron te zijn voor anderen.
“Jullie staan hier als militairen gevormd door traditie, getraind in discipline en nu ook bewapend met kennis die ons in staat stelt te handelen in een wereld die voortdurend in beweging is”Legerbevelhebber Werner Kioe A Sen
Kennis bouwsteen vooruitgang
Hij zwaaide de groep lof toe voor het laten zien dat ze begrijpt wat hedendaags leiderschap en moderne defensie inhouden. “Dit is het bewijs van uw doorzettingsvermogen. Als afgestudeerden van deze bachelor applicatiecursus toont u dat leren geen grens of leeftijd kent, dat kennis geen luxe is, maar het fundament waarop vooruitgang rust. En bovenal dat groei geen momentopname is, maar een levenslange plicht aan uzelf en aan ons land.”
Volgens de bewindsman bevestigen de elf officieren dat kennis de bouwsteen is van vooruitgang en dat het leerproces nooit stilstaat. “Constant heeft u nieuwe inzichten opgedaan en vaardigheden ontwikkelt. U heeft bewezen dat discipline verder reikt dan het veld of de kazerne en dat die net zo noodzakelijk is in de collegezalen.”
Het doel van de bachelor applicatiecursus bij het IDO was om officieren die eerder een volledige basis officiersopleiding (BOO) hebben gevolgd de gelegenheid te geven om de bachelorgraad in Militaire Wetenschappen te ontvangen. De vakken die werden gedoceerd, zijn volgens het ministerie van Defensie allemaal gebaseerd geweest op academische vakken die aanvullend zijn op de militaire vakken. Enkele modules waren critical thinking, Engels en Nederlands voor gevorderden, navigatie, ICT, rechtswetenschappen, project- en verandermanagement en humanresourcemanagement.
Academische vaardigheden
Legerbevelhebber Werner Kioe A Sen noemde de bacheloropleiding “een bewuste investering in de toekomst van het officierskorps”. De BOO werd in 2019 getransformeerd naar een driejarige bacheloropleiding. De rest van het officierskorps dat vóór 2019 werd gevormd functioneert goed in veld. Echter, het enige wat bij velen ontbreekt, zijn de academische vaardigheden, haalt Defensie aan in het persbericht. “En deze vaardigheden reiken we de officier nu aan via dit bachelorprogramma.”
De cursus was volgens de bevelhebber een leerproces dat de officieren een scherpere en bredere blik heeft gegeven. “Zij hebben methodisch leren schrijven en vooral kritisch leren denken. Jullie staan hier als militairen gevormd door traditie, getraind in discipline en nu ook bewapend met kennis die ons in staat stelt te handelen in een wereld die voortdurend in beweging is”, aldus Kioe A Sen.
De elf legerofficieren met bevelhebber Werner Kioe A Sen, Defensieminister Uraiqit Ramsaran en IDO-commandant Justus Hew A Kee. [: Defensie]
- Man bijt slang terug na beten – Slang overleden, man in her….
- Monorath: ‘Zolang er geen wetgeving is, geen e-bikes op de …..
- CASAS application call – Assistant Executive Secretary..
- CASAS Application call – Legal Advisor..
- CASAS application call – Manager Policy Standards and Devel…..
- CASAS appliction call – Manager Flight Safety Division..
- CASAS application call – Quality Assurance Manager..
- Breaking: Touw Ngie Tjouw ontheven – Ralim nieuwe directeur…..
- Dienstverlening AUSV hervat op nieuwe locatie.
- Vrouw bekent moord op vriendin; lichaam gevonden in vergevo….
- Politici en glibberslangen..
- Dirk Currie beëdigd als Onderwijsminister: ‘Onderwijs vormt…..
- Salarbaks wil stem zijn voor jongeren en sociaal zwakkeren..
- De hippies die Bowie inspireerden..
- Suriname maakt zich op voor behoud biodiversiteit in partne…..
- 35 jaar moord Gooding..
- Militair ontsnapt na arrestatie met 8 kilo drugs op luchtha…..
- VS overweegt visumborg tot 15.000 dollar voor reizigers uit….
- Vier arrestanten ontsnappen uit cellenhuis Santodorp; één o….
- Internationale partners bevestigen steun aan Suriname.
- Directeur veiligheidsdienst Ramlall plotseling opzijgeschov….