Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — Lyzecks heeft zich in de mannen eerste klasse van de Surinaamse Volleybalbond in stijl kunnen revancheren op Yelyco 2. De ploeg van Michael Ong A Kwie won de enerverende partij in de tweede ronde woensdagavond in straight sets: 30-28, 25-14.
Het matig opgekomen publiek in de Ismay van Wilgen Sporthal genoot van hustle plays en sensationele acties van spelers van beide ploegen, maar was ook getuige van enkele discutabele beslissingen van arbiter Andrew Williams. De referee gaf in de tweede periode een waarschuwing aan Yelyco-coach Verdy Getrouw wegens het klagen over zijn gezag.
“Die man fluit alleen en kan een bal aan de andere kant, waar er een tweede arbiter zou moeten zijn, onmogelijk goed waarnemen”Lyzecks-coach Michael Ong A Kwie
Williams floot naar het einde van de openingsset bij een duidelijke uitbal van aanvaller Chaïm Clydesdale van Lyzecks voor een punt wat voor heel wat commotie bij spelers en de coachingsstaf van Yelyco zorgde. De referee kwam terug op zijn besluit en floot voor ‘double’: 23-24.
Yuri Makhaisingh faalde daarna, waardoor Yelyco 2 langszij kwam. Marcel Krak en Jean-Pierre Dikmoet bezorgden Yelyco 2 daarna twee keer setpoint, maar Lyzecks gaf niet op. Een blok van Cheyenne Darnoud op Yelyco’s Preston Kasdiran, gevolgd door een succesvolle kill van Clydesdale vanaf de driemeterlijn bracht Lyzecks uiteindelijk de eerste setwinst.
Mindset
Het tweede spelbedrijf kende tot 4-4 een spannend verloop. Daarna had Lyzecks de overhand en keek de ploeg niet meer achterom. Ong A Kwie toonde zich ingenomen met de revanche op de opponent. “De mindset was deze keer anders”, onderkende hij tegenover de Ware Tijd. “Maar wij passen ons makkelijk aan aan de tegenstander, waardoor we op onze lauweren gaan spelen. Dat is vanavond weer het geval geweest. De spelers zijn geen professionals en hebben ook hun dagelijkse bezigheden, maar de focus moet wel worden vastgehouden”, meende de oefenmeester.
Persoonlijk vond Williams geen slechte partij leiden. “Ik had wel moeite met één call, maar die man fluit alleen en kan een bal aan de andere kant waar er een tweede arbiter zou moeten zijn onmogelijk goed waarnemen. Mensen onderschatten dat ding maar a man no bro slecht.” Getrouw vond dat Williams vóór aanvang had gesteld “dat hij de nieuwe regels zou toepassen”. “Daarmee had hij de show al gestolen.”
De coach was de mening toegedaan dat Yelyco 2 gewoon pech had, “want wij hebben de eerste set zelf weggegeven”. “Lyzecks heeft wel verdiend gewonnen. Ze waren zowel in de verdediging als aanval op scherp. Wij hebben dus huiswerk.” Getrouw werd langs de lijn bijgestaan door routinier Keven Sporkslede, die in de eerste ronde had meegespeeld. Ook Antoine Vliet was er woensdag niet.
Andere scores: U21-mannen: Livo – Condor 2-1 (23-25, 25-13, 25-15); mannen tweede klasse A: SVV 2 – Condor 2 2-1 (25-16, 26-28, 15-11).
- Hoofdziekenhuis van Haïti verwoest door brand te midden van…..
- Directeur SBB gaat rechtzaak aanspannen tegen leden van het…..
- Groene Ontwikkelingsstrategie overstijgt regeertermijnen..
- Hoogleraar Rampersad doet aangifte tegen Santokhi..
- Bronto Somohardjo wil dialoog over erkennen gay huwelijk..
- A20, PRO en DOE formaliseren samenwerking..
- Staatsolie: ‘Chevron start dit jaar boringen in Blok 5’..
- ‘Migranten hebben grote impact op Surinaamse arbeidsmarkt…..
- Gajadien: ‘wettelijk beperken dat politici grond of natuurl…..
- Suriname zes kerstnummers rijker..
- Rechtspositie nieuw personeel Huize Ashiana rond..
- Man aangehouden ter zake zware mishandeling..
- Yellow Birds timmert 62 jaar aan de weg..
- Volksgezondheid doet er alles aan om denguegevallen onder c…..
- Jeugdraad weer compleet na installatie van Gayen Maes..
- Private sector bundelt krachten voor ontwikkeling van local…..
- Verbod grond- en concessiebezit politici: Voor een eerlijke…..
- Presidentiële werkgroep ondersteunt verbeteringen Huize Bet…..
- Vier de liefde..
- NPS heeft niets te zoeken in de politiek na Suriname drie k…..
- AWJ start cursus bloemen- en groenteteelt voor jongeren..