In Zuid-Afrika is imam Muhsin Hendricks doodgeschoten. Hij werd beschouwd als de eerste openlijk homoseksuele imam ter wereld.
Hendricks zat gisteren met een andere persoon in een auto toen ze nabij de stad Gqeberha werden klemgereden. Twee gemaskerde schutters stapten uit en openden het vuur. De daders sloegen na de aanval op de vlucht. Hendricks overleed ter plekke aan zijn verwondingen, meldt de Zuid-Afrikaanse politie.
De 57-jarige imam en activist richtte in 2011 de Al-Ghurbaah-moskee op, die werd gezien als een veilige plek voor homoseksuele en andere gemarginaliseerde moslims. Een woordvoerder van de politie zegt dat het motief van de moord nog onduidelijk is.
‘Haatmisdrijf’De internationale lhbti-vereniging ILGA reageert geschokt op de dood van Hendricks. “We roepen de autoriteiten op om de zaak te onderzoeken. We vrezen dat er sprake is van een haatmisdrijf.” De organisatie zegt een vredestichter en bruggenbouwer te hebben verloren. “Hij was een voorbeeld en liet zien dat verzoening door moed en geloof mogelijk is.”
Hendricks kwam in 1996 uit de kast en richtte datzelfde jaar de steungroep The Inner Circle op. De humanitaire organisatie was een veilige plek voor queer moslims en hielp hen om een weg te vinden binnen de islam en hun seksualiteit.
In november vorig jaar sprak hij op de ILGA-conferentie in Zuid-Afrika. “Ik vind het belangrijk dat we religie niet meer als de vijand zien”, zei Hendricks. “Religie is waarschijnlijk een van de grootste oorzaken van mentale problemen binnen onze gemeenschap, maar tegelijkertijd zijn er veel verhalen over hoe religie anderen juist heeft gered en genezen.”
Hendricks geloofde dat ook queer personen iets kunnen hebben aan het geloof, als zij de extremistische en niet-inclusieve interpretaties ervan terzijde schuiven.
- Ramdin heeft voldoende steun voor topfunctie OAS..
- Oplichting en valsheid in geschrifte leiden tot inverzekeri…..
- Israëlische minister dreigt Palestijnen met gedwongen migra…..
- Nog twee dagen voor checken persoonsgegevens..
- PAHO waarschuwt voor verhoogd risico op dengue-uitbraken..
- Nationaal en internationaal komt het vaker voor dat OM word…..
- Sticon schrikt van brief Landvreugd in kwestie gronddispuut..
- Kaart toont de top exportpartner voor elk G20-land...
- Waldi Anches winnaar tweede editie veteranen damkampioensch…..
- Uitslagen Voetbal Wedstrijden van 10 februari 2025..
- AWJ geeft nadere uitleg over vaststelling armoedegrens..
- Nibte wacht goedkeuring ALV af om DNA-kandidaat te zijn..
- Auto vliegt in brand tijdens verkeerscontrole; politieagent…..
- Suriname werkt aan uitdagingen rond NRA-beoordeling..
- Santokhi: ‘Suriname mag geen fouten tolereren bij eerste of…..
- Business Summit of Diaspora Suriname pakt uit met Culinary …..
- Crooked Hillary.Deze moorden zijn het hoogtepunt van de Ame…..
- Unieke overeenkomst Shata en L’Institut des Amériques Surin…..
- Eerste Surinaamse Diaspora Business Summit overtreft verwac…..
- PL legt vóór verkiezingen claim op OW..
- Chevron bereidt debuutexploratieput voor op Surinaamse olie…..