In Zuid-Afrika is imam Muhsin Hendricks doodgeschoten. Hij werd beschouwd als de eerste openlijk homoseksuele imam ter wereld.
Hendricks zat gisteren met een andere persoon in een auto toen ze nabij de stad Gqeberha werden klemgereden. Twee gemaskerde schutters stapten uit en openden het vuur. De daders sloegen na de aanval op de vlucht. Hendricks overleed ter plekke aan zijn verwondingen, meldt de Zuid-Afrikaanse politie.
De 57-jarige imam en activist richtte in 2011 de Al-Ghurbaah-moskee op, die werd gezien als een veilige plek voor homoseksuele en andere gemarginaliseerde moslims. Een woordvoerder van de politie zegt dat het motief van de moord nog onduidelijk is.
‘Haatmisdrijf’De internationale lhbti-vereniging ILGA reageert geschokt op de dood van Hendricks. “We roepen de autoriteiten op om de zaak te onderzoeken. We vrezen dat er sprake is van een haatmisdrijf.” De organisatie zegt een vredestichter en bruggenbouwer te hebben verloren. “Hij was een voorbeeld en liet zien dat verzoening door moed en geloof mogelijk is.”
Hendricks kwam in 1996 uit de kast en richtte datzelfde jaar de steungroep The Inner Circle op. De humanitaire organisatie was een veilige plek voor queer moslims en hielp hen om een weg te vinden binnen de islam en hun seksualiteit.
In november vorig jaar sprak hij op de ILGA-conferentie in Zuid-Afrika. “Ik vind het belangrijk dat we religie niet meer als de vijand zien”, zei Hendricks. “Religie is waarschijnlijk een van de grootste oorzaken van mentale problemen binnen onze gemeenschap, maar tegelijkertijd zijn er veel verhalen over hoe religie anderen juist heeft gered en genezen.”
Hendricks geloofde dat ook queer personen iets kunnen hebben aan het geloof, als zij de extremistische en niet-inclusieve interpretaties ervan terzijde schuiven.
- ROS-minister belooft snelle afhandeling bevordering ambtena…..
- Dwayne Weltevreden eerste Bachelor of Music in drums-jazz-p…..
- NDP eist in brief aan Caricom stopzetten agressie Guyana..
- 43-jarige voetganger overleden na te zijn aangereden door b…..
- Vrouwelijke voetganger overlijdt na aanrijding..
- Bliksemstart Transvaal in SML..
- ‘Brunswijk bracht goudbaren hoogstpersoonlijk bij Wortel…..
- Brand in de Palmentuin..
- Trump zegt dat Zelensky snel moet handelen voor vrede..
- OBS dient petitie in bij Brunswijk vanwege betalingsachters…..
- VN-secretaris-generaal Guterres spreekt Caricom-staatshoofd…..
- 43-jarige vrouwelijke voetganger aangereden door bromfietse…..
- UNICEF pleit voor vroegtijdig leren voor kinderen in Surina…..
- Drie politieke partijen registreren zich op eerste dag bij …..
- VHP, PL en OPTSU registeren zich vol goede moed bij CHS..
- VHP-ondervoorzitter: “Wij zijn de eerste, alle anderen kome…..
- Suriname en Benelux ondertekenen overeenkomsten inzake migr…..
- Mijlpaal voor Suriname: AZP opent kinder oncologie unit..
- Santokhi vertrokken voor 48ste Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Bijeen..
- Regering ondersteunt duurzame bouw met bamboe..