door Sharon Singh
PARAMARIBO — Nickerie staat van 1 tot en met 3 augustus in het teken van cultuur, muziek en creativiteit. In het weekend wordt namelijk onder het thema ‘The Guyana’s – 3 Nations, 1 Destination’ het eerste Festival de Guianas gehouden. Het beloven drie dagen vol liveoptredens, culturele ontmoetingen en Art & Craft uit de drie Guyana’s – Suriname, Guyana en Frans-Guyana – te worden. Deze drie landen delen een rijke cultuur, boeiende geschiedenis en smaakvolle keukens. “Wat het zo bijzonder maakt, is hoeveel we gemeen hebben. Dit event is dé kans om dat te laten zien en verder daarop voort te borduren”, deelt Ralf Forster mee aan de Ware Tijd. Hij is de uitvoerder van deze pilot en één van de drijvende krachten achter het Toerisme Festival, dat jaarlijks in september wordt georganiseerd door het directoraat Toerisme van het ministerie van Transport, Communicatie en Toerisme.
Forster is zelf verbonden aan het directoraat en heeft ruime ervaring met het organiseren van toerisme bevorderende evenementen. De organisatie van het festival in het rijstdistrict ligt in handen van de toerisme-werkgroep, afdeling Nickerie onder leiding van districtscommissaris Senrita Gobardhan. “Wat we zien, is dat Guyana en Frans-Guyana al veel doen op het gebied van toerisme. Wij doen ook aan promotie, maar nog niet voldoende. Dit festival is hét moment voor ons om te stralen”, zegt Forster.
“We willen het Festival de Guianas drie keer per jaar houden”Ralf Forster
Met dit evenement komt de missie van het directoraat Toerisme langzaam tot leven: het zichtbaar maken van de toeristische potentie van elk district. Hoewel de eerste editie van het festival in Nickerie wordt gehouden, is het de bedoeling om het ook in andere districten te organiseren. “We willen het Festival de Guianas drie keer per jaar houden. In december willen we naar Frans-Guyana en in april volgend jaar naar Guyana. Elke keer dat Suriname aan de beurt is, moet het in een ander district plaatsvinden.”
Aanbod
Bij deze eerste editie staan er nog geen workshops op het programma, maar er is genoeg te beleven. Frans-Guyana komt onder meer met een energieke tamboergroep; een muzikale formatie die tamboerijnen en andere percussie instrumenten bespeelt. De Guyanezen brengen onder meer een ‘broad way’-achtige show en Suriname pakt uit met een traditioneel alakondre-optreden en een vuurdans. “Het wordt echt een culturele samensmelting in de leukste zin van het woord”, verzekert Forster.
Het Festival de Guianas biedt ook een podium aan crafters, cateraars en artiesten. Hierdoor zal de diversiteit in keukens, gewoonten en cultuur duidelijk tot uiting komen. Voor kinderen is er een afdeling met creatieve activiteiten. “Het festival biedt ondernemers dus een platform om de natuurlijke schoonheid, culturele diversiteit, historische bezienswaardigheden en andere toeristische attracties van Suriname te presenteren.” Voor de sporters is er zaterdagochtend een drag race, voor andere bezoekers is er een car audio battle.
- WILLEM CAMPAGNESTRAAT OOK STUK..
- Akkoord EU en VS: Amerikaanse importheffingen van 15 procen…..
- Jah Hands Baas slaat bredere muzikale weg in met nieuwe sin…..
- Stephen Tsang wordt minister van Openbare Werken..
- Stephen Tsang keert terug als minister van Openbare Werken..
- Gracia Ormskirk: “Dirk Currie is deskundig genoeg om minist…..
- Lijk geborgen van 40-jarige bootsman..
- Regering gaat zich inzetten voor SLM en luchtvaartsector..
- LAST MINUTE WOEKER..
- Tienden..
- Tienden..
- Duizenden wachten op voedsel, kinderen sterven aan honger i…..
- Ronald Snijders brengt single uit in verband met 50 jaar Sr…..
- Volksgezondheidsdirecteur: Inzetten van gezondheidsassisten…..
- NIEUWKOMERS..
- Shemar Rier pleit voor herinvoering van Jeugdparlement..
- Wan Okasi: ‘Moeilijke economische situatie geen excuus mens…..
- LOCAL CONTENT NIET ZALIGMAKEND..
- ‘Schaakonderwijs structureel onderdeel schoolsportvisie…..
- Verdachte smeekt om vrijlating: “Ik heb niets gedaan”..
- NA HET SPEKTAKEL: SURINAME TERUG IN DE REALITEIT..