Suriname zal goed moeten kijken hoe het zijn buitenlands beleid gaat voeren. Minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS) moet ervoor zorgen dat het land niet te veel aan de zijde van de Verenigde Staten of China loopt. Iedereen wil een olieland onder controle houden, stelt econoom Winston Ramautarsing in het programma De Tafel van Suriname suriname en Rasonic TV.
Vooral bij het aangaan van leningen moet Suriname zeer zorgvuldig zijn en de balans blijven bewaken. Ramautarsing ging in op de actuele economische situatie van het land en stelt dat de uitdagingen nog groot zijn. Vooral de periode tussen nu en 2028 is een kwestie van overleven. Hij benadrukt dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Suriname in de komende periode kan bijstaan.
Het moet daarbij niet gaan om een nieuwe lening, maar om het versterken van broodnodige instituten. Op dat vlak beschikt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) over voldoende deskundigheid. De econoom stelt dat vooral bezuinigingen noodzakelijk zijn om het gat in de begroting niet groter te maken.
Het is uit den boze dat het kabinet van de president zich bezighoudt met armoedebestrijding. Ministeries zijn uitgehold en belangrijke instituten zijn verzwakt. Dit moet hersteld worden, zegt de econoom.
Volgens Ramautarsing kan Suriname, nu de goudprijs gunstig is, meer uit de sector halen. Daarbij is sterke controle nodig, aangezien veel goud wordt weg gesmokkeld. Ook het afstoten van verlieslatende parastatale bedrijven zou veel helpen om nog meer geld te besparen op de begroting.
- Breaking: Touw Ngie Tjouw ontheven – Ralim nieuwe directeur…..
- Dienstverlening AUSV hervat op nieuwe locatie.
- Vrouw bekent moord op vriendin; lichaam gevonden in vergevo….
- Dirk Currie beëdigd als Onderwijsminister: ‘Onderwijs vormt…..
- Politici en glibberslangen..
- Salarbaks wil stem zijn voor jongeren en sociaal zwakkeren..
- De hippies die Bowie inspireerden..
- Suriname maakt zich op voor behoud biodiversiteit in partne…..
- 35 jaar moord Gooding..
- Militair ontsnapt na arrestatie met 8 kilo drugs op luchtha…..
- VS overweegt visumborg tot 15.000 dollar voor reizigers uit….
- Vier arrestanten ontsnappen uit cellenhuis Santodorp; één o….
- Internationale partners bevestigen steun aan Suriname.
- Directeur veiligheidsdienst Ramlall plotseling opzijgeschov….
- Veertig studenten geslaagd voor NATIN-opleiding Olie & …..
- Vier arrestanten ontvluchten uit cellenhuis Santodorp; één …..
- Lil Tay wil 18+ OnlyFans-content gaan maken na verjaardag.
- Moorden in de schaduw van de drugshandel in Suriname.
- Atlete Sha’Carri Richardson gearresteerd na vermeende misha….
- Kendrick Lamar deelt zeldzame familiefoto na Super Bowl.
- Vier arrestanten ontvlucht uit cellenhuis Santodorp; één hu….