Suriname zal goed moeten kijken hoe het zijn buitenlands beleid gaat voeren. Minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS) moet ervoor zorgen dat het land niet te veel aan de zijde van de Verenigde Staten of China loopt. Iedereen wil een olieland onder controle houden, stelt econoom Winston Ramautarsing in het programma De Tafel van Suriname suriname en Rasonic TV.
Vooral bij het aangaan van leningen moet Suriname zeer zorgvuldig zijn en de balans blijven bewaken. Ramautarsing ging in op de actuele economische situatie van het land en stelt dat de uitdagingen nog groot zijn. Vooral de periode tussen nu en 2028 is een kwestie van overleven. Hij benadrukt dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Suriname in de komende periode kan bijstaan.
Het moet daarbij niet gaan om een nieuwe lening, maar om het versterken van broodnodige instituten. Op dat vlak beschikt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) over voldoende deskundigheid. De econoom stelt dat vooral bezuinigingen noodzakelijk zijn om het gat in de begroting niet groter te maken.
Het is uit den boze dat het kabinet van de president zich bezighoudt met armoedebestrijding. Ministeries zijn uitgehold en belangrijke instituten zijn verzwakt. Dit moet hersteld worden, zegt de econoom.
Volgens Ramautarsing kan Suriname, nu de goudprijs gunstig is, meer uit de sector halen. Daarbij is sterke controle nodig, aangezien veel goud wordt weg gesmokkeld. Ook het afstoten van verlieslatende parastatale bedrijven zou veel helpen om nog meer geld te besparen op de begroting.
- Jutta Leerdam ziet zwager Logan Paul trouwen met Nina Agdal….
- DNA in tjauwmin-saus.
- Sean Kingston veroordeeld tot 3,5 jaar cel voor fraude.
- Box Office: ‘Weapons’ wint tweede weekend, ‘Nobody 2’ start….
- AUTOKERKHOF NAAST DE MIRANDA..
- AFWATERING ZOEK..
- Conclusie tweede Restaurantweek 2025: ‘Restaurants gegroeid…..
- Opmerkelijk – Man rijdt 27 kilometer per uur te hard in Zwi….
- Reyme’s uiteenzetting: Sterke woorden, ontbrekende tanden.
- Beleid bekend maken.
- Met alleen parlementair geklets is suicide niet te voorkome….
- WIST U DAT: De zweepspin eigenlijk geen spin is en veel weg….
- Honderden doden in Pakistan en India door hevige regenval ….
- 185 landen bereiken op VN-top in Genève geen akkoord over b….
- VS-senator onderzoekt Meta-chatbots vanwege sensuele gespre….
- Dialoog tussen religiën begint met respect en waardering..
- Thalia brengt gedenkboek uit: “Een wandeling door het rijke…..
- Sunny Deol nerveus voor ‘Ramayana’, prijst Ranbir Kapoo….
- Twee aanhoudingen voor diefstal van koeien..
- Motorrijder KPS gewond bij aanrijding te Lelydorp..
- Dagblad Suriname, maandag 18 augustus 2025.