PARAMARIBO — Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) kondigt aan dat er in de nabije toekomst strengere handhaving zal plaatsvinden van het Prijsaanduidingsbesluit. Dit besluit werd in februari 2024 aangepast per Staatsbesluit, waarbij nieuwe eisen werden gesteld aan de bonnen die zowel door de klein- als groothandel, als ook door dienstverleners, verstrekt moeten worden.
EZ meldt in een persbericht verder dat zij enkele overtreders heeft gesnapt nadat burgers dat hadden gemeld bij het ministerie. Zo is een onderzoek gedaan naar een klacht over de onjuiste kaart van Suriname die is afgebeeld op de verpakking van papieren handdoeken. De ondernemer S.L aan de Bowlingstraat verklaarde dat de correcties worden aangebracht aan de verpakking. Hij is aangezegd om dat te laten keuren door het Surinaams Standaarden Bureau (SSB) om na te gaan of het voldoet aan de regels van de wet etikettering.
Er was geklaagd dat er medicamenten voor dieren worden geïmporteerd en verkocht zonder toestemming van LVV en zonder recept.
In samenwerking met medewerkers van het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) heeft de ECD-onderzoek gedaan naar een klacht bij een petshop aan de verlengde Gemenelandsweg hoek Van Brussellaan. Er was geklaagd dat er medicamenten voor dieren worden geïmporteerd en verkocht zonder toestemming van LVV en zonder recept. Bij onderzoek zijn de medicamenten inderdaad aangetroffen in en beslag genomen door LVV.
De ECD heeft verder Supermarket H.D. en supermarket X aan de Kwattaweg terstond gesloten nadat ze om 23.30u nog open waren. Tijdens de controle van de kassasystemen is de ECD gestuit op een partij illegale sigaretten aan de Wayamboweg bij supermarket F. De ECD heeft gemerkt dat de meeste ondernemingen voorzien zijn van een kassasysteem conform de wet. Enkele ondernemers werken voorlopig met bonboekjes dat gekenmerkt wordt met een stempel van de onderneming, in afwachting op het nieuw kassasysteem.
- Slechts 19 procent kiesgerechtigden heeft vooralsnog gegeve…..
- Santokhi tijdens megameeting: “Ze schelden ons uit omdat ze…..
- Strategische MoU’s ondertekend voor investeringen in …..
- Mogelijk regen dit weekend..
- Suriname en Frans Guyana versterken militaire samenwerking …..
- Somohardjo: President handelt selectief bij Landvreugd..
- President Santokhi opent tentoonstelling Diaspora Business …..
- Inter Wanica pakt volle buit tegen Leo Victor..
- KPS arresteert 614 verdachten in januari..
- Na 27 jaar wint partij van Modi in New Delhi..
- Statuut 1954 centraal bij symposium DNA en Nederlandse univ…..
- DNA eist actie op controle kiezerslijst in binnenland..
- Regen heeft Tap Yari Klaaskreek niet kunnen stoppen..
- ASHWIN, VERTEL ONS GEEN BS..
- BOUWACTIVITEITEN HOOFDBUREAU KPS VAN START?..
- Ruim SRD 200 miljoen aan bouwkrediet verstrekt..
- Ramdin roept diaspora op tot strategische samenwerking en i…..
- Saamaka Krutu naar aanleiding van excuses slavernijverleden..
- Werkgevers die in strijd met zwangerschapsverlof handelen, …..
- U19-volleybalsters SVV 1 tonen klasse tegen Condor..
- Politie verricht 614 aanhoudingen afgelopen maand..