De Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft in de periode van dinsdag 27 mei tot en met vrijdag 30 mei 2025 verscherpte winkelcontroles uitgevoerd in de districten Wanica en Para. Daarbij is onder meer gelet op de houdbaarheid van producten en de werking van kassasystemen.
In meerdere supermarkten in Wanica trof de ECD vervallen producten aan, waaronder XXL-wafels, Tamina-wafels, Marie-koekjes, Choco Bico-koekjes, coffee creamer van Promo’s, Goodburry cornflakes, Semator-wafels, Crispy breakfast, Lux-badzeep, Pineoil, Power Plus-was- en afwaszeep, Indomie-noedels en Xu’s zoutjes.
De betrokken winkeliers kregen opdracht de producten onmiddellijk te vernietigen of terug te sturen naar de leverancier. Er zijn ernstige waarschuwingen uitgedeeld. Ook in het district Para werden producten met een verlopen houdbaarheidsdatum van de schappen gehaald. Het ging daarbij onder andere om Chicken Flavored Soup Mix en XXL-wafels.
Daarnaast bleken de kassasystemen van verschillende supermarkten aan de Sir Winston Churchillweg, Powakka, Ds. Martin Luther Kingweg en Meursweg niet te voldoen aan de geldende wettelijke eisen. Sommige zaken zijn nog in afwachting van systemen die reeds besteld zouden zijn.
Het ministerie van EZ roept consumenten op om bij vermoedens van prijsopdrijving, hamstergedrag of andere misstanden melding te maken. Klachten kunnen worden doorgegeven via het verkorte nummer 1940, via WhatsApp op +597 8530915 of via het algemene nummer 483949.
- Bernharddorp werkt aan erkenning van oorspronkelijk grondge…..
- Stichting Hindostaanse Immigratie herdenkt 152 jaar immigra…..
- Assembleeleden tekenen condoleanceregister voor slachtoffer…..
- Ouderkamers in ziekenhuizen: nabijheid als medicijn..
- Constitutioneel Hof al bijna een maand stuurloos..
- Koniki en Jhagroe geselecteerd voor Caricom Young Professio…..
- Anita Juliette Agnes Noordijk-van Dijk..
- Bromfietser sterft onder vrachtwagen na inhaalmanoeuvre..
- Jeugdige bromfietser komt om bij frontale aanrijding..
- Parlementariërs tekenen condoleanceregister na bootongeluk..
- Vorige regering!..
- Bromfietser overleden na frontale botsing met truck..
- Reactie Hellings is erger dan domme NDP-logica..
- Een fragiele coalitie met grote verantwoordelijkheid..
- Bromfietser laat het leven na botsing met daftruck..
- Wantrouwen niet weggenomen..
- Jongen (10) brengt scherp voorwerp mee naar school uit wraa…..
- Commissie Monumentenzorg stopt illegale sloop pand Nassylaa…..
- Arbeidsinspectie versterkt met 21 Buitengewone Agenten van …..
- Mekka: Miljoenen pelgrims beginnen hadji in brandende zon..
- Arbeidsinspecteurs krijgen BAVP-status: meer slagkracht voo…..