Tijdens recente winkelcontroles in de districten Wanica en Paramaribo heeft de Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) diverse onregelmatigheden aangetroffen, met name op het gebied van weegschalen. De inspecties vonden plaats tussen 30 april en 9 mei 2025 en waren gericht op kassasystemen, weegapparatuur en prijsstelling van basisgoederen.
ADVERTENTIE
Bij supermarkten aan onder meer de Franchepanestraat, Jan Steenstraat, Malangweg, Gobajolaan en Sardjoedeirattanstraat is vastgesteld dat de aanwezige weegschalen niet zijn gekeurd door de bevoegde dienst Waarborg en IJkwezen van EZ. Deze apparatuur voldoet daardoor niet aan de wettelijke normen. De betrokken ondernemers zijn dringend opgeroepen hun weegschalen te laten keuren om verdere sancties te voorkomen.
Op het gebied van kassasystemen bleek dat de meeste gecontroleerde supermarkten beschikken over een goedgekeurd systeem of momenteel in afwachting zijn van een reeds besteld systeem. Wat betreft de verkoopprijzen van basisgoederen constateerde de ECD dat deze binnen de toegestane winstmarges bleven.
Het ministerie van EZ roept burgers op alert te blijven en misstanden zoals prijsopdrijving of hamsteren direct te melden. Klachten kunnen worden ingediend via het verkorte nummer 1940, WhatsApp op +597 8530915 of telefonisch via 483949.
- ECD treft niet gekeurde weegschalen aan tijdens winkelcontr…..
- Staat: Geheim karakter stemmen bij mensen met beperking nie…..
- Bodybuildingdelegatie naar Barbados voor Roger Boyce World …..
- Personeelsbond Havenbeheer eist opheldering benoeming Mangr…..
- Raghoebarsing: ‘Meer communicatie kan aanbestedingsconflict…..
- Brokopondo deels blank..
- Verkiezingsmateriaal voor afgelegen gebieden als eerste ver…..
- Brandschade ontdekt door casino-medewerkster na thuiskomst..
- Gewapende overval op supermarkt: Winkelier weet te ontkomen..
- SAO viert 44-jarig bestaan met workshop..
- Bryan B geeft Moederdag extra glans met optredens..
- Burleson verslaat Orie en evenaart record nationale damtite…..
- Makandra-programma versterkt plant- en dierzorg..
- Culturele avond 45ste Lions-conventie: ‘Friendship and fu…..
- Studietoelage wordt eind volgende week uitbetaald..
- Stemmen bij volmacht..
- Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?..
- Moeders..
- Dodelijke aanrijding op Garnizoenspad..
- Eerste stembiljetten verstrekt aan hoofdstembureaus..
- Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname..