De Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft tussen dinsdag 19 en donderdag 22 mei 2025 diverse supermarkten in Paramaribo en Wanica gecontroleerd. Daarbij zijn tientallen vervallen producten uit de schappen verwijderd en ter plaatse vernietigd of teruggestuurd naar leveranciers.
ADVERTENTIE
Tijdens de controle werden kassasystemen, weegschalen en houdbaarheidsdata onder de loep genomen. In Supermarket H.T. aan de Catharina Sophiastraat zijn vijf flessen leak repair spray met een vervallen datum aangetroffen. Bij Supermarket V. aan de Saramaccastraat zijn 30 pakken noodles en 20 pakken Dreamy cookies uit de handel genomen.
Ook Supermarket T.Y. aan de Mr. P. Chandishawweg werd beboet voor het verkopen van vervallen producten. Hier trof de ECD drie pakken Frosted Flakes en drie pakken chocolate creams aan. Aan de Pisangradjaweg werden bij Supermarket J. acht blikken Good Bury Sweet Corn Omela en acht blikken gesuikerde melk verwijderd. In A.W. Supermarket aan de Commissaris Weytingweg zijn zes blikken Omela melk met een verlopen houdbaarheidsdatum aangetroffen.
Supermarket Y.Y. aan dezelfde weg moest zeven spuitbussen Matabocheeras Forte SV uit de schappen halen. De zwaarste overtreding werd vastgesteld bij Supermarket X.Y. aan de Straustraat, waar een grote hoeveelheid vervallen producten werd gevonden: 18 blikken Dee Thai coconut milk, vijf blikken Flevo Trade tomatensaus, een fles Sishado Indo marinade, twee leverpasteitjes en 21 pakken Dyna’s sandwich cream cookies.
Ook bij Supermarket Z. aan de Jacques Gompertstraat en A.J. Supermarket aan Leiding 11a werden bedorven producten zoals instant noodles, koekjes, gecondenseerde melk en poedermelk aangetroffen. Supermarket Y.M. aan de Welgedacht B weg kreeg ook een waarschuwing na het vinden van onder andere 12 pakken festival strawberry en 13 pakken noodles met vervallen datum.
De ondernemers zijn streng gewaarschuwd. Zij moeten de producten direct vernietigen of retourneren. Volgens de ECD voldoen de meeste supermarkten qua kassasystemen aan de wettelijke vereisten of wachten op levering van een reeds besteld systeem. Ook werd vastgesteld dat de prijzen van basisgoederen binnen de toegestane winstmarges vallen.
Het ministerie roept consumenten op om misstanden zoals prijsopdrijving of hamsteren te melden via het verkorte nummer 1940, WhatsApp op +597 8530915 of telefonisch op 483949.
- Santokhi fietst met 1.700 deelnemers: logistieke problemen …..
- Politici creëren graag preferente werkelijkheden..
- Onderminister Biza: “Verkiezingen gaan normaal door”..
- Dame geraakt door schot uit illegaal vuurwapen..
- Amerikaanse oud-president Biden heeft agressieve vorm van p…..
- WAAR BLIJFT DE VERBINDING MET HET VOLK..
- Vicepresident of Vechter?..
- Nationale Commissie Kinderarbeid krijgt versterking via wet…..
- Brazilië vernietigt tonnen eieren na vogelgriepuitbraak..
- Drinkwater voor vijf dorpen in Marowijne..
- WIMAC zet Surinaamse vrouwen in de maritieme sector in de s…..
- Vrouw (26) op J.A. Pengelluchthaven opgepakt met cocaïne in…..
- DOKKEN VOOR DE MEDIA..
- Reactie op uitspraken Santokhi over racisme en economische …..
- Trimbaan voor preventieve gezondheidszorg..
- NBW..
- SRD 1,2 miljoen verlies aan stembureaupersoneel dat heeft b…..
- RGD-personeel in actie om uitbetaling SRD 1500 looncompensa…..
- Nieuwe Guyanese wet pakt milieuschade olie aan..
- On Stage laat Nederland proeven van ‘Odyssey’..
- Twee gewonden bij eenzijdig verkeersongeval op de Brownsweg..