ECD en Milieupolitie geven ‘ernstige waarschuwing’ aan bandenzaken

PARAMARIBO — Tijdens controlewerkzaamheden van de Economische Controledienst (ECD) in samenwerking met de Milieupolitie hebben ondernemers van bandenzaken “ernstige waarschuwingen” gekregen. Ze werden vooral aangesproken over de manier waarop de banden waren opgeslagen, meldt het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) maadag in een persbericht.

De ondernemers kregen twee dagen de tijd om onder meer de banden van het trottoir te verwijderen. Ook moeten die voortaan worden opgeslagen op een plek met dakbedekking.  De ECD zal samen met de Milieupolitie nacontrole doen bij deze ondernemingen.ADVERTISEMENT

In het persbericht wordt aangegeven dat de ECD er tussen 1 en 4 april op uittrok om een reeks klachten uit de gemeenschap af te handelen. Daarnaast werden er samen met de Milieupolitie controlewerkzaamheden uitgevoerd op verschillende locaties in Paramaribo.

[: EZ]

Ongegronde klachten

De ECD deed ook supermarkt L. aan de Santopolderweg aan, nadat er een klacht was binnengekomen over prijsopdrijving. De gascilinders zouden er te duur worden verkocht. Echter, onderzoek heeft uitgewezen dat de klacht niet op waarheid berust. De prijzen van Ogane zijn duidelijk aangebracht, namelijk SRD 283,50 en SRD 346,50.

Van supermarkt S. aan de Calcutastraat werd gezegd dat die aardappelen te duur verkocht. Bij de controle van de ECD bleek deze winkel geen aardappelen te verkopen.

De ondernemer van een winkel aan de Slangenhoutstraat kreeg van de ECD twee weken de tijd om zijn kassasysteem op te zetten. Ook moet hij zijn winkel schoonmaken.

[: EZ]