De Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft een reeks controlewerkzaamheden uitgevoerd op onder andere kassasystemen en de prijzen van basisgoederen in de supermarkten in het district Commewijne. De controlewerkzaamheden hebben plaatsgevonden op verschillende locaties langs de Oost-West verbinding en in de omgeving van Meerzorg en zijn uitgevoerd op maandag 3 februari 2025.
Tijdens de controle werd vastgesteld dat bouwmaterialenzaak O. aan de Oost-Westverbinding # 134 b wel in het bezit is van een nieuw kassasysteem dat nog bijgewerkt moet worden. Hierdoor wordt er voorlopig gewerkt met een bonboekje met een stempel van de onderneming. Bij supermarkt X. aan de Oost-Westverbinding # 232 is geconstateerd dat zij wachten op een nieuw kassasysteem dat zij besteld hebben en over twee weken zullen ontvangen. Zij werken voorlopig ook met een bonboekje met een stempel van de onderneming.
Overige controle van de kassasystemen bij supermarkten in het district Commewijne heeft uitgewezen dat zij voorzien zijn van een kassasysteem conform de wet.
Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie kondigt aan dat er in de nabije toekomst strengere handhaving zal plaatsvinden tegen ondernemers die zich niet houden aan het Prijsaanduidingsbesluit. In februari 2024 werd dit besluit aangepast per Staatsbesluit S.B. 2024 no. 20, waarbij nieuwe eisen werden gesteld aan de bonnen die zowel door de klein- als groothandel, alsook door dienstverleners verstrekt moeten worden.
Daarnaast roept het ministerie de samenleving op om vermoedens van prijsopdrijving en hamsteren door te geven. Klachten kunnen worden ingediend via het verkorte nummer 1940, WhatsApp (+5978530915) of via het telefoonnummer 483949.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ).
The post ECD controleert ondernemingen in Commewijne ..
- Philip Alexander Tholel (89) Amsterdam 29-1-2025..
- Abigail Sastera Puls (35) Rotterdam 2-2-2025..
- Herman E. Gooding wordt vereeuwigd op oude werkplek..
- Meteodienst waarschuwt voor wateroverlast door aanhoudende …..
- Hof van Justitie tikt Openbaar Ministerie op de vingers..
- Column: Volle stadions trekken..
- Slijterij Commissaris Weythingweg beroofd van SRD 7 ton..
- Na aandringen vicepresident: Santokhi laat brandstofleverin…..
- SEOB: Al 62,6 procent van IMF-programma uitgevoerd..
- EBS: “Maak het uit of het gaat uit”..
- Cubaanse migranten in Suriname: Goed georganiseerd en onder…..
- Roofoverval na opzettelijke aanrijding nabij Coropinabrug..
- Bronto Somohardjo dient strafklacht in bij pg over Blauwe M…..
- Man in politiecel wegens illegaal wapenbezit..
- Victorie verslaat koploper Sudhar in thriller..
- Vrouw met schotwond afgezet bij SEH..
- Adhin vrijgesproken..
- SEOB pleit voor vervolgprogramma IMF..
- Minister Kuldipsingh grotendeels tevreden over prestaties..
- Man opgepakt in Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbezit..
- USD 700 miljoen in de wacht voor Surinaamse economie, volge…..