De Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), heeft een reeks controlewerkzaamheden uitgevoerd op onder andere kassasystemen en weegschalen na klachten afkomstig van de gemeenschap. De controlewerkzaamheden hebben plaatsgevonden op verschillende locaties in de districten Paramaribo, Commewijne en Saramacca van 17 tot en met 21 februari 2025.
Tijdens de controle van de kassasystemen heeft de ECD gemerkt dat de meeste ondernemingen voorzien zijn van een kassasysteem conform de wet. Enkele ondernemers werken voorlopig met bonboekjes die voorzien zijn van het stempel van de onderneming, in afwachting op het nieuwe kassasysteem.
De ECD heeft enkele supermarkten gesommeerd hun weegschalen te laten keuren bij de dienst Waarborg en IJkwezen van het ministerie van EZ. Bij de controles bleek dat de supermarkten aan de J.D. Gompertstraat nr.123, nr. 141, nr.124, Washingtonstraat nr. 35 en Ringweg Noord nr. 84 – 86, niet over een geijkte weegschaal beschikken.
In het district Saramacca heeft de ECD een klacht ontvangen van het ten verkoop aanbieden van gascylinders zonder een vergunning. Tijdens het onderzoek zijn er geen gascylinders aangetroffen. Een ander klacht betreft een verschil in volume bij het kopen van unleaded brandstof aan de Oost – Westverbinding Voorland serie A no. 282. De ECD heeft samen met de dienst IJkwezen, de pompen van Service Station SOL te Meerzorg gecontroleerd. Het is gebleken dat de pompen geen afwijkingen vertonen tijdens de volumemetingen. Verder heeft de ECD een klacht gehad over kassabonnen die onduidelijk zouden zijn. De controle heeft uitgewezen dat het kassasysteem van de supermarkt HF. aan de Indira Gandhiweg nr. 284, in orde is. Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie kondigt aan dat er in de nabije toekomst strengere handhaving zal plaatsvinden tegen ondernemers die zich niet houden aan het Prijsaanduidingsbesluit. In februari 2024 werd dit besluit aangepast per Staatsbesluit S.B. 2024 no. 20, waarbij nieuwe eisen werden gesteld aan de bonnen die zowel door de klein- als groothandel, als ook door dienstverleners, verstrekt moeten worden.
Daarnaast roept het ministerie de samenleving op om vermoedens van prijsopdrijving en hamsteren door te geven. Klachten kunnen worden ingediend via het verkorte nummer 1940, WhatsApp (+5978530915) of via het telefoonnummer 483949.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), website: www.ez.sr
The post ECD controleert kassasystemen en weegschalen ..
- Rubio: Oekraïne en Europa bij ‘echte’ vredesbes…..
- Sharman: kandidatenlijst VHP zal weerspiegeling zijn van de…..
- Meteodienst: Kortdurende matige buien niet uitgesloten..
- Waarborgsom deelname verkiezing SRD 520.142..
- Essed: DNA zal historische fout maken bij aanname ‘galg-con…..
- PRO-voorzitter Sewcharan wil niet alleen foto van lijsttrek…..
- Defecte waterinstallatie laat Stoelmanseiland zonder drinkw…..
- Automobilist zonder rijbewijs veroorzaakt aanrijding..
- Dwarkasing: Staatsschuld in juli 2020 was US$ 3,9 miljard..
- Ambtenaar ontkent betrokkenheid bij diefstal gascilinders e…..
- Column: Borrelpraat no. 859..
- Zwarte vrouw centraal op Vrouwendag in Den Haag..
- 24-jarige jongeman na woordenwisseling in been geschoten; t…..
- ZE KAN FITTEN: 500-pond rapper Dank Demoss bewijst dat ze i…..
- Diplomaten kunnen visumvrij reizen tussen Suriname en Benel…..
- Look who’s talking; kakelaar Gajadien, heb je je vermogen a…..
- BEWUST GEBREK AAN CIJFERS..
- VERKIEZINGSPRAAT OF WERKELIJKE VERANDERING?..
- Komt het nog goed met Suriname?..
- Natasja Annelies Sabajo..
- Voorbeeldig..