De Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), heeft een reeks controlewerkzaamheden uitgevoerd op onder andere kassasystemen en weegschalen na klachten afkomstig van de gemeenschap. De controlewerkzaamheden hebben plaatsgevonden op verschillende locaties in de districten Paramaribo, Commewijne en Saramacca van 17 tot en met 21 februari 2025.
Tijdens de controle van de kassasystemen heeft de ECD gemerkt dat de meeste ondernemingen voorzien zijn van een kassasysteem conform de wet. Enkele ondernemers werken voorlopig met bonboekjes die voorzien zijn van het stempel van de onderneming, in afwachting op het nieuwe kassasysteem.
De ECD heeft enkele supermarkten gesommeerd hun weegschalen te laten keuren bij de dienst Waarborg en IJkwezen van het ministerie van EZ. Bij de controles bleek dat de supermarkten aan de J.D. Gompertstraat nr.123, nr. 141, nr.124, Washingtonstraat nr. 35 en Ringweg Noord nr. 84 – 86, niet over een geijkte weegschaal beschikken.
In het district Saramacca heeft de ECD een klacht ontvangen van het ten verkoop aanbieden van gascylinders zonder een vergunning. Tijdens het onderzoek zijn er geen gascylinders aangetroffen. Een ander klacht betreft een verschil in volume bij het kopen van unleaded brandstof aan de Oost – Westverbinding Voorland serie A no. 282. De ECD heeft samen met de dienst IJkwezen, de pompen van Service Station SOL te Meerzorg gecontroleerd. Het is gebleken dat de pompen geen afwijkingen vertonen tijdens de volumemetingen. Verder heeft de ECD een klacht gehad over kassabonnen die onduidelijk zouden zijn. De controle heeft uitgewezen dat het kassasysteem van de supermarkt HF. aan de Indira Gandhiweg nr. 284, in orde is. Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie kondigt aan dat er in de nabije toekomst strengere handhaving zal plaatsvinden tegen ondernemers die zich niet houden aan het Prijsaanduidingsbesluit. In februari 2024 werd dit besluit aangepast per Staatsbesluit S.B. 2024 no. 20, waarbij nieuwe eisen werden gesteld aan de bonnen die zowel door de klein- als groothandel, als ook door dienstverleners, verstrekt moeten worden.
Daarnaast roept het ministerie de samenleving op om vermoedens van prijsopdrijving en hamsteren door te geven. Klachten kunnen worden ingediend via het verkorte nummer 1940, WhatsApp (+5978530915) of via het telefoonnummer 483949.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), website: www.ez.sr
The post ECD controleert kassasystemen en weegschalen ..
- Inter Moengotapoe boekt nipte 2-1 overwinning op Leo Victor..
- Oekraïne en Europa buitenspel bij gesprekken VS en Rusland..
- Vette worst en plastic zakken..
- Actiegroep OBS: “Regering speelt een spelletje met ons en d…..
- Trump stuurt onderhandelingsteam voor overleg over beëindig…..
- Ramadhin: Kinderoncologie AZP een mijlpaal..
- Crisis blijft voortsudderen..
- Is de totale staatsschuld niet gestegen tot SRD 122,8 milja…..
- Suriname boekt vooruitgang in macro-economische stabiliteit..
- Gödeken:‘ Als goede spelers teams verlaten moet het team ve…..
- Luisteren: De Sleutel tot Diepe Vriendschap en Groei..
- Ronny Asabina lijsttrekker van de BEP..
- AZP opent kinderoncologie-unit en breidt behandelingsmogeli…..
- ABSURDE EN NONSENS BENADERING..
- A20, DOE en PRO bekrachtigen samenwerking voor verkiezingen…..
- Brazilië richt zich op illegale houtkap in Amazonegebied..
- Suriname en België bespreken mogelijkheden Skills Mobility …..
- Man voor de rechter na dodelijke steekpartij..
- Drugs en vuistvuurwapen aangetroffen en inbeslaggenomen; t…..
- Vorige regering liet land achter met US$ 3,9 miljard schuld…..
- Guno Burleson wint eerste etappe sneldamtoernooi..