door Samuel Wens
MAROWIJNE — “Er dreigt geen sluiting voor de Granman Forster basisschool aan de Marowijnerivier”, verzekert de directeur van de onderwijsafdeling van de Evangelische Broedergemeente Surinamer (EBGS) Sandra Panka-Bijlhout de krant. Ze stelt dat het onderwijzersteam van de school weer naar Langatabbetje vertrekt zodra de staking van de vervoerders is opgeheven. ADVERTISEMENT
De Ware Tijd sprak met haar naar aanleiding van een mededeling van dorpsbewoner en ondernemer René Atje Amautan dat de EBGS overweegt de school te sluiten en dat ‘de ouders radeloos zijn.” Aanleiding zou zijn dat er maar 29 leerlingen zijn en dat er tekort is aan leerkrachten en leermiddelen.
“Onze kinderen zullen wij in het dorp op school houden, want wij zijn bang dat zij elke ochtend moeten varen over de machtige Arminavallen”
Naar de Franse kant
De school heeft de status van honderdvijftig leerlingen en tien leerkrachten vóór de binnenlandse oorlog, in de jaren tachtig, niet meer bereikt. Het merendeel van de kinderen van het dorp en omgeving gaat nu naar school in Apatou, Frans Guyana. Ze vertrekken ‘s morgens van hun dorp met een door de Fransen beschikbaar gestelde boot en keren ’s middags terug.
“Er is over het voornemen tot sluiten van de school nooit een ‘krutu’ tussen het dorpsgezag en de EBGS, geweest,” zegt Amautan. Hij stelt dat de EBGS doet alsof de school al gesloten is en spreekt van overplaatsing van leerkrachten, wat overigens niet waar blijkt te zijn. Ze zijn in Paramaribo gestrand door een staking van transporteurs die hen naar het dorp moeten terugbrengen.
Veiligheid
Panka-Bijlhout zegt contact te zullen maken met de ouders om hen te informeren dat de school weer zal beginnen, zodra er weer transport beschikbaar is. “Ik kan mij best hun wanhoop voorstellen.”
De krant heeft met twee ouders, gesproken van wie hun kinderen op de Granman Forsterschool zitten. Beide ouders vinden de boottrip die kinderen elke ochtend naar Apatou maken levensgevaarlijk. Onze kinderen zullen wij in het dorp op school houden, want wij zijn bang dat zij elke ochtend moeten varen over de machtige Arminavallen. “Hoe eerder de school weer begint, hoe beter het is voor ons en onze kinderen.”
- Voorbereiding op olie- en gasboom: Suriname moet scholing e…..
- ‘Oliesector biedt zowel kansen als bedreigingen’..
- Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini..
- ECD stuit op niet-gekeurde weegschalen bij supermarktcontro…..
- COVAB en HAN bundelen krachten voor sterkere zorgopleidinge…..
- Multitasker Meredith Joeroeja: ‘Foto’s en video’s liggen in…..
- Suriname bouwt aan duurzame toekomst..
- ECD treft niet gekeurde weegschalen aan tijdens winkelcontr…..
- Staat: Geheim karakter stemmen bij mensen met beperking nie…..
- Bodybuildingdelegatie naar Barbados voor Roger Boyce World …..
- Personeelsbond Havenbeheer eist opheldering benoeming Mangr…..
- Raghoebarsing: ‘Meer communicatie kan aanbestedingsconflict…..
- Brokopondo deels blank..
- Verkiezingsmateriaal voor afgelegen gebieden als eerste ver…..
- Brandschade ontdekt door casino-medewerkster na thuiskomst..
- Gewapende overval op supermarkt: Winkelier weet te ontkomen..
- SAO viert 44-jarig bestaan met workshop..
- Bryan B geeft Moederdag extra glans met optredens..
- Burleson verslaat Orie en evenaart record nationale damtite…..
- Makandra-programma versterkt plant- en dierzorg..
- Culturele avond 45ste Lions-conventie: ‘Friendship and fu…..