De Eduard Alexander Gummels International Airport (EAG Airport) heeft afgelopen week een historische mijlpaal bereikt met de aankomst van haar eerste internationale commerciële vlucht. De Havilland Canada DHC-6 Twin Otter van Gum Air N.V. landde succesvol vanuit Ogle, Guyana, waarmee de officiële start van internationale operaties werd gemarkeerd.
De luchthaven opende op donderdag 20 maart officieel haar deuren als volwaardige luchthaven. Naast de bestaande heliportactiviteiten voor offshore helikopteroperaties, kan EAG Airport nu ook vliegtuigen accommoderen, waardoor het een strategische hub wordt in de regio. De recente toekenning van het Aerodrome Certificaat door de Civil Aviation Safety Authority Suriname (CASAS) bevestigt dat de luchthaven voldoet aan internationale veiligheidseisen.
Gum Air breidt uit
Met de uitbreiding van EAG Airport zet Gum Air een belangrijke stap in de Surinaamse luchtvaart. Directeur Dean Gummels bevestigde eerder in gesprek met Dagblad .: “Dit is een grote sprong in efficiëntie en gemak. Passagiers kunnen hun reizen eenvoudiger plannen en onze operaties verlopen gestroomlijnder dan ooit.”
Suriname als regionale hub
Met EAG Airport als thuisbasis, wil Gum Air Suriname zich positioneren als een belangrijke schakel tussen de Guyana’s. “We bouwen aan een netwerk dat Suriname sterker maakt in de regio”, aldus Gummels.
De focus ligt voornamelijk op zakelijke reizigers, met een dienstregeling die is afgestemd op de behoeften van de markt.
Toekomstplannen
De ambities van EAG Airport reiken verder dan Guyana. Er zijn plannen om de verbindingen naar Frans-Guyana uit te breiden, met aansluitingen op Air France-vluchten naar Parijs. Met de succesvolle landing van de eerste commerciële vlucht is een nieuw hoofdstuk begonnen voor EAG Airport en de Surinaamse luchtvaart.
The post EAG Airport officieel geopend voor internationale vluchten ..
- Moddergooien..
- Video waarin Simons en Abrahams felle woordenwisseling hebb…..
- Ledenvergadering vakbond beïnvloedt zorgverlening Academisc…..
- PVP vangt bot bij de rechter voor alsnog indienen kandidate…..
- AWJ en ACT bundelen krachten voor trainingen binnenland..
- Kantonrechter wijst verzoek PVP om tijdsverruiming af..
- Laatste reactie op Nagessar..
- Hoe verder na IMF..
- Somalia moderniseert luchtmacht met Turkse T129 ATAK-gevech…..
- Overuren medewerkers STVS deze maand uitbetaald..
- VHP bedankt PL-voorzitter Paul Somohardjo..
- Chevron krijgt extra tijd om Venezuela te verlaten..
- ‘Wan breyti boskopu’ door gebruik AI geschrapt uit Suripop …..
- Nederlandse vrouw gearresteerd op luchthaven Hongkong met 1…..
- RGD zet stappen richting financiële zelfstandigheid..
- CHS: ‘Minister Biza mag wél op DNA-kandidatenlijst staan…..
- Startsein voor bouw zeedijk langs Brantimakkaweg..
- Rusland: Wij worden de grootste partij na 25 mei..
- Asabina: ‘Raymond Landveld is mijn presidentskandidaat’..
- Dief vlucht maar wordt door eigenaar ingerekend..
- Natio voor de tweede keer in de geschiedenis naar Gold Cup..