De dwangsommen tegen de Staat lopen enorm op. Er zijn vonnissen waarbij de rechter dwangsommen gekoppeld heeft aan de uitspraken. Die dwangsommen lopen op tot in de miljoenen. ‘Het is nadelig voor de staat. Dat is mijn grootste zorgpunt op dit moment, zegt Sieuw Ramsukul, de onderminister van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB). Hij vraagt zich af wat voor nut het heeft om zo hard te werken voor grondconversie als alle inkomsten weer worden uitgegeven aan dwangsommen.
De onderminister is in een vraaggesprek met . ook ingegaan op de perikelen rond Delano Landvreugd, de minister van Binnenlandse Zaken (BIZA). De regering heeft besloten het perceel, dat eerder was toegewezen aan de Stichting Excellence Topsport Talentschool, opnieuw in bezit van de Staat te brengen. Het perceel wordt teruggegeven aan het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting. Landvreugd, tevens bestuurder van de Stichting, heeft ingestemd met dit besluit. Het proces van het prijsgeving van de titel op het perceel door de stichting is inmiddels opgestart.
De onderminister legt uit hoe dit heeft kunnen gebeuren. Hij vertelt dat, in het geval van onrechtmatige uitgiften, de staat burgers vraagt om die terug te geven. Dat is nu gebeurd in het geval van Landvreugd. Soms is dit echter complex, vooral wanneer burgers een groot stuk grond verdelen in kleinere percelen en die uitgeven.
De staat heeft het perceel in 2014 gekocht voor meer dan SRD 1 miljoen. Het werd ter beschikking gesteld van het ministerie van Sociale Zaken. Het werd aangevraagd voor de opzet van een sportschool, maar werd uitgegeven voor bebouwing en bewoning.
- NH bezoekt binnenland voor energieproject Biosweet II..
- Veiligheid op het water opgevoerd in Nickerie en Apoera..
- Volleybalsters Yelyco hebben geen kind aan Livo..
- Basisschool Botopasi kreeg 60 jaar geleden GLO-status..
- Waldi Anches in polepositie veteranen damkampioenschap..
- Karateka’s in startblokken voor ABC-toernooi..
- MOU’s getekend tijdens de International Business Conference…..
- Nieuwe beweging ‘Suriname Boven Alles’ gelanceerd..
- IMF: Suriname op weg naar explosieve economische groei door…..
- GEVAARLIJKE KUIL..
- A20: Investeren in Suriname? Eerst een realiteitstest..
- Drugsverdachte met SRD 200.000 aangehouden..
- Mac Andrew roept STVS-personeel op in dialoog te blijven..
- “Diaspora biedt kansen voor groei en vooruitgang”..
- President: BIZA-minister wordt niet op non-actief gesteld; …..
- Armoedegrens nu vastgesteld op SRD 7337..
- Inwoners Gaza geven Trump duidelijk antwoord: wij zullen he…..
- Samenwerking voor stimulering overdracht Franse taal en gas…..
- Regering bezuinigt op budget JusPol..
- Betaling driemaandelijkse verblijfsvergunning en rechten va…..
- President geeft opdracht salarissen medewerkers Huize Ashia…..