Duitsland heeft gisteren duidelijk rechts gestemd. De christendemocraten van Friedrich Merz hebben de verkiezingen van de Duitse Bondsdag gewonnen. De lijstcombinatie CDU/CSU behaalde met 28,6 procent de meeste stemmen. Dit blijkt uit de officiële gegevens van het Duitse verkiezingshoofd, nadat de stemmen uit alle 299 kieskringen geteld zijn.
Opvallend is de sterke opmars van de extreemrechtse Alternative für Deutschland (AfD) onder leiding van Alice Weidel. De partij eindigde als tweede met 20,8 procent van de stemmen, een aanzienlijke winst ten opzichte van voorgaande verkiezingen.
Voor de sociaaldemocratische SPD, de partij van aftredend bondskanselier Olaf Scholz, betekende deze verkiezing een historisch verlies. De partij wist slechts 16,4 procent van de kiezers te overtuigen, waarmee ze een van haar slechtste resultaten ooit behaalde.
De verkiezingsuitslag betekent een politieke aardverschuiving in Duitsland, waar de CDU/CSU opnieuw als grootste partij uit de bus komt, terwijl de AfD haar invloed vergroot. Het is nu afwachten hoe de coalitievorming zich zal ontwikkelen en welke partijen samen zullen werken om een nieuwe regering te vormen.
- BEP-voorzitter Asabina: ‘Wij gaan met opgeheven hoofd de ve…..
- Reactie op “Onthutsende onthulling: president Hof zat ook o…..
- Gaanman Velantie: Okanisi-volk verwerpt respectloze wet gro…..
- VSB ernstig bezorgd over mijnbouwovereenkomst met Chinalco..
- Zanger/musicus Ruben Semmoh waagt zich ook aan entertainmen…..
- Ruim 71.000 personen uit bestand koopkrachtversterking geha…..
- Okanisi-volk verwerpt respectloze conceptwet grondenrechten..
- Geen ruimte voor verwarring over Tigri!..
- Dc Lewis: “Plaatselijke gemeenschap is tevreden met de Chin…..
- Bezorgde burger luidt noodklok over vermeende corruptieve p…..
- Perspectief van een Cubaanse influencer in Suriname: Het z…..
- Nieuwe uitgave Wij Slaven van Suriname ook beschikbaar voor…..
- TELESUR blij om veranderde rechtsvorm..
- Cabaretier Rayen Panday hunkert naar show in Suriname..
- Parkeren op het Onafhankelijkheidsplein is verboden..
- Horrorverhalen over mensensmokkel via Suriname..
- Sociale instellingen maken te veel fouten bij het aanvragen…..
- Telesur wordt naamloze vennootschap..
- President terug in Suriname na Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Onthutsende onthulling: president Hof zat ook op de schoot …..
- Lichte regen in de ochtend, droog in de nacht..