Duitsland heeft gisteren duidelijk rechts gestemd. De christendemocraten van Friedrich Merz hebben de verkiezingen van de Duitse Bondsdag gewonnen. De lijstcombinatie CDU/CSU behaalde met 28,6 procent de meeste stemmen. Dit blijkt uit de officiële gegevens van het Duitse verkiezingshoofd, nadat de stemmen uit alle 299 kieskringen geteld zijn.
Opvallend is de sterke opmars van de extreemrechtse Alternative für Deutschland (AfD) onder leiding van Alice Weidel. De partij eindigde als tweede met 20,8 procent van de stemmen, een aanzienlijke winst ten opzichte van voorgaande verkiezingen.
Voor de sociaaldemocratische SPD, de partij van aftredend bondskanselier Olaf Scholz, betekende deze verkiezing een historisch verlies. De partij wist slechts 16,4 procent van de kiezers te overtuigen, waarmee ze een van haar slechtste resultaten ooit behaalde.
De verkiezingsuitslag betekent een politieke aardverschuiving in Duitsland, waar de CDU/CSU opnieuw als grootste partij uit de bus komt, terwijl de AfD haar invloed vergroot. Het is nu afwachten hoe de coalitievorming zich zal ontwikkelen en welke partijen samen zullen werken om een nieuwe regering te vormen.
- Ramdin heeft voldoende steun voor topfunctie OAS..
- Oplichting en valsheid in geschrifte leiden tot inverzekeri…..
- Israëlische minister dreigt Palestijnen met gedwongen migra…..
- Nog twee dagen voor checken persoonsgegevens..
- PAHO waarschuwt voor verhoogd risico op dengue-uitbraken..
- Nationaal en internationaal komt het vaker voor dat OM word…..
- Sticon schrikt van brief Landvreugd in kwestie gronddispuut..
- Kaart toont de top exportpartner voor elk G20-land...
- Waldi Anches winnaar tweede editie veteranen damkampioensch…..
- Uitslagen Voetbal Wedstrijden van 10 februari 2025..
- AWJ geeft nadere uitleg over vaststelling armoedegrens..
- Nibte wacht goedkeuring ALV af om DNA-kandidaat te zijn..
- Auto vliegt in brand tijdens verkeerscontrole; politieagent…..
- Suriname werkt aan uitdagingen rond NRA-beoordeling..
- Business Summit of Diaspora Suriname pakt uit met Culinary …..
- Santokhi: ‘Suriname mag geen fouten tolereren bij eerste of…..
- Crooked Hillary.Deze moorden zijn het hoogtepunt van de Ame…..
- Unieke overeenkomst Shata en L’Institut des Amériques Surin…..
- Eerste Surinaamse Diaspora Business Summit overtreft verwac…..
- PL legt vóór verkiezingen claim op OW..
- Chevron bereidt debuutexploratieput voor op Surinaamse olie…..