Duitsland heeft gisteren duidelijk rechts gestemd. De christendemocraten van Friedrich Merz hebben de verkiezingen van de Duitse Bondsdag gewonnen. De lijstcombinatie CDU/CSU behaalde met 28,6 procent de meeste stemmen. Dit blijkt uit de officiële gegevens van het Duitse verkiezingshoofd, nadat de stemmen uit alle 299 kieskringen geteld zijn.
Opvallend is de sterke opmars van de extreemrechtse Alternative für Deutschland (AfD) onder leiding van Alice Weidel. De partij eindigde als tweede met 20,8 procent van de stemmen, een aanzienlijke winst ten opzichte van voorgaande verkiezingen.
Voor de sociaaldemocratische SPD, de partij van aftredend bondskanselier Olaf Scholz, betekende deze verkiezing een historisch verlies. De partij wist slechts 16,4 procent van de kiezers te overtuigen, waarmee ze een van haar slechtste resultaten ooit behaalde.
De verkiezingsuitslag betekent een politieke aardverschuiving in Duitsland, waar de CDU/CSU opnieuw als grootste partij uit de bus komt, terwijl de AfD haar invloed vergroot. Het is nu afwachten hoe de coalitievorming zich zal ontwikkelen en welke partijen samen zullen werken om een nieuwe regering te vormen.
- Kamlesh Ganesh nieuwe directeur VSB..
- Frank Cameron Centrum viert 40-jarig jubileum te midden van…..
- Reactie op ‘Bestuursleden SBB dringen aan op ontslag …..
- KPS: Afsluiting kruisingsvlak Van ‘t Hogerhuysstraat en Ind…..
- Kamlesh Ganesh nieuwe directeur van de VSB..
- ECD: Vervallen noodles vernietigd; haperende kassasystemen …..
- Kantonrechter veroordeelt 69-jarige oma voor drugs en overt…..
- Minister Mathoera wil sterker en effectiever defensiesystee…..
- Overwegend bewolkt met af en toe buien..
- Inbreker in verzekering gesteld..
- 25-jarige opgepakt na zware mishandeling..
- Cuba vraagt niet-essentiële werknemers om thuis te blijve…..
- Haai bijt beide handen van toeriste eraf..
- Lesly Glenn Stuger (69) Amsterdan 6-2-2025..
- Georgetina Emelina Muntslag (88) Amsterdam 14-2-2025..
- A20, DOE en PRO: Volk moet afrekenen met oude politiek..
- Succesvolle afronding IMF-programma in zicht..
- Meteodienst: Af en toe droge en zonnige momenten..
- Bromfietser laat leven bij aanrijding Martin Luther Kingweg..
- Wake-up call: kwestie Chinalco is een nationale zaak..
- Bullion-initiatief moet financiële inclusie helpen stimuler…..