Een vertrouwelijke brief van het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB), in handen van D-TV Express en Suriname suriname, wijst op mogelijke onregelmatigheden rond de voordracht van onderminister Sieuwkoemar Ramsukul voor beëdiging tot landmeter.
De brief, ondertekend door waarnemend directeur Algemeen Beheer, mevrouw M. Post, en gedateerd op 7 juli 2025, is gericht aan GLIS-landmeter de heer J.E. Vola, B.Tech, MSc. In de brief wordt verzocht om een formeel advies met betrekking tot de beëdiging van Ramsukul. Deze stap volgt op een eerder schrijven van Ramsukul aan de president van de Republiek Suriname.
Volgens ingewijden voldoet Ramsukul echter niet aan de wettelijke of inhoudelijke vereisten om als landmeter te worden beëdigd. Toch zou hij een zogenoemde stageverklaring hebben verkregen van landmeter J.M., waarin wordt gesteld dat hij praktijkervaring heeft opgedaan.
Het verzoek roept serieuze vragen op over de integriteit van het beëdigingsproces en de mogelijke rol van persoonlijke connecties binnen het ministerie. Met name de betrokkenheid van een onderminister maakt de kwestie extra gevoelig.
De GLIS-landmeter aan wie het verzoek is gericht, zal nu moeten oordelen over de geldigheid en inhoud van het dossier, waarbij nauwlettend wordt gekeken naar de onafhankelijkheid van het uit te brengen advies.
- Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten..
- De kogel is door de kerk…..
- Gezin gekneveld bij brute overval..
- Surinaamse artiesten geven meerwaarde aan Kwaku Summer Fest…..
- President Santokhi decoreert burgers voor uitzonderlijke in…..
- Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?..
- Ruth Sinkeler: “Hogere eisen nodig bij werving personeel…..
- Milieu Autoriteit adviseerde stopzetten activiteiten in Kwa…..
- Dubieuze voordracht onderminister Ramsukul voor beëdiging t…..
- Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervo…..
- Leden Malaria Elimination Taskforce gedecoreerd door presid…..
- Malaria-vrije status levert leden malaria taskforce staatsd…..
- Gajadien: inschattingsfouten en koppigheid nekslag voor VHP..
- Bewolkt vandaag met kans op middagbuien..
- Sampie: “Ik begin mijn tweede termijn als DNA-lid met dankb…..
- Santokhi presenteert vóór regeringsoverdracht financieel pl…..
- China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand..
- Man die Slowaakse premier neerschoot voor rechter: “Wilde n…..
- RUDI PEREZ WILFRED ZEVENBERGEN (87) PARAMARIBO 4-7-2025..
- Raymond Reginald Kortram (84) Paramaribo 6-7-2025..
- Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang..