De Surinaamsche Bank (DSB) sluit het boekjaar 2023 af met een nettowinst van SRD 697,8 miljoen. Voor het eerst in negen jaar keert de bank weer dividend uit aan aandeelhouders: in totaal SRD 200 miljoen.
Het resultaat onderstreept de veerkracht van DSB in een economisch uitdagende periode, waarin Suriname wederom vol-deed aan de internationale criteria voor hyperinflatie. Met een inflatie van 32,6 procent heeft DSB haar jaarrekening aangepast volgens IAS 29, wat de transparantie van haar verslaggeving versterkt.
DSB zag haar eigen vermogen stijgen tot SRD 3,1 miljard. De solvabiliteitsratio kwam uit op 24,2 procent, ruim boven de vereisten van de Centrale Bank van Suriname.
Groei en digitalisering
De bank rapporteerde sterke commerciële prestaties, met name in hypotheken, zakelijke leningen en het midden- en kleinbe-drijf. Door digitale innovaties, zoals een vernieuwde mobiele app en verbeterde onboarding, steeg het aantal klanten en nam de klanttevredenheid toe.
Een belangrijke bijdrage aan de winst kwam uit de vrijval van SRD 457 miljoen aan kredietvoorzieningen, dankzij herstel van de kredietportefeuille en beter risicobeheer.
Toekomstvisie
Met de lancering van haar strategisch plan 2024–2028 focust DSB op duurzame groei, klantgerichtheid en efficiëntie. De bank speelde een sleutelrol bij de succesvolle plaatsing van Staatsolie-obligaties ter waarde van USD 515 miljoen en biedt klanten sinds kort gratis toegang tot de Online Banking App zonder dataverbruik.
DSB positioneert zich hiermee als een moderne, maatschappelijk betrokken bank die zich richt op stabiliteit en groei in een veranderende economische context.
The post DSB keert SRD 200 miljoen dividend uit na recordwinst ..
- Minister Mac Andrew ontvangt Franse delegatie in aanloop na…..
- Meer aandacht voor Caribische Mary Seacole op Dag van de Ve…..
- Bewoners Matawai protesteren tegen illegale landingsbanen i…..
- Man eigent zich whiskey toe en berooft eigenaar..
- Santokhi geen voorstander van tweede IMF-programma..
- Schikking voorgesteld in zaak Wan Okasi tegen de Staat..
- Finabank haalt in 2024 nettowinst van SRD 249 miljoen..
- ‘ESP stelt in staat energievoorziening betrouwbaar, betaalb…..
- Line-up Curaçao North Sea Jazz Festival compleet met toevoe…..
- Ramautarsing teleurgesteld over afwezigheid economische des…..
- Meer regen vandaag..
- Vrouw verspreidt naaktfoto buurvrouw..
- Man die Salman Rushdie neerstak veroordeeld tot 25 jaar cel..
- ‘Huidig monumentenbeleid versnipperd’..
- Innovatieve financiering voor de overheidsbegroting: DNL’s …..
- Emelina Eleonora Zwennicker (94) Paramaribo 12-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Boyke’s dubbele job: ambtena…..
- Nieuwe MZ-polikliniek op Soekoenale opgeleverd..
- Opsporing militair Giavero Orveo Dors..
- Ivan Fernald: “Suriname verdient beleid dat mensen echt uit…..
- Volleybalsters Yelyco 4 houden seizoen levend na enerverend…..