Earth Hour 2025 in Suriname, georganiseerd door WWF-Guianas en De Surinaamsche Bank (DSB), is een groot succes geworden. Op zaterdag 22 maart, Wereldwaterdag, kwamen honderden kinderen en volwassenen samen bij het hoofdkantoor van DSB om stil te staan bij het belang van water en duurzaamheid.
Het Water en Vuur Festival, met de slogan ‘Watch over Water’, bood kinderen een unieke kans om op een speelse manier te leren over de reis van water in de natuur en de bedreigingen door ontbossing, vervuiling en klimaatverandering. Via interactieve spellen, een kennispark en het spannende Watermysterie ontdekten zij hoe water zowel krachtig als kwetsbaar is.
DSB, die dit jaar haar 160-jarig jubileum viert, koos er bewust voor om Earth Hour te steunen als onderdeel van haar betrokkenheid bij de gemeenschap. Chief risk officer Ashna Kamta onderstreepte dit in haar speech: “Een betere toekomst voor Suriname begint met zorg voor onze mensen en onze omgeving.”
WWF-Guianas-directeur Johanna Langbroek sprak haar waardering uit voor de grote opkomst en benadrukte het belang van Earth Hour als inspiratiebron voor duurzaam handelen. Ook de minister van Ruimtelijke Ordening en Milieu, Marciano Dasai, sloot zich hierbij aan en noemde het evenement een moment van bezinning: “Hoe hebben we ons milieu beheerd en beschermd? En hoe gaan we dat in de toekomst doen?”
Het hoogtepunt van de avond was de traditionele Lights-Off Show, waarbij het licht symbolisch werd gedoofd als oproep tot bewuster leven. De kinderen sprongen enthousiast van hun stoelen, gilden van spanning en maakten de avond extra feestelijk. Alsof de natuur zelf een seintje gaf, vielen er precies op dat moment enkele lichte regendruppels – maar na dertig seconden was het alweer droog, en kon de show ongestoord doorgaan.
Earth Hour 2025 in Suriname was niet alleen een visueel spektakel, maar vooral een krachtig moment van bewustwording over onze verantwoordelijkheid voor water en het milieu.
- Ook derde inzittende eenzijdige aanrijding Kennedyweg overl…..
- Situatie Esther Stichting na bijna een week nog niet opgelo…..
- Update bericht: Twee mede inzittenden overleden bij eenzijd…..
- Intergenerationeel Trauma en PTSS onder Surinaamse Nederlan…..
- Op zoek naar de narrow corridor..
- NDP’er Kensenhuis ontkent overstap naar ABOP..
- President benoemt commissie; wil de SRD 800 eind maart beta…..
- Brokopondo krijgt instrument voor gemeenschapsbeheer natuur…..
- “Mo kap yu in pis pisi”..
- Politiebericht over dodelijk verkeersongeval Kennedyweg..
- Bewolking blijft hangen..
- Venezuela meldt akkoord met VS over repatriëring Venezolane…..
- Rasoelandjan Agnes Sabajo-Kadirbaks (78) ‘s-Gravenha…..
- Waltherine Josephine Deul (75) Oosterhout 20-3-2025..
- Venezuela bereikt akkoord met VS over repatriëringsvluchte…..
- Asabina over kandidatenlijst BEP: het is breed gedragen..
- Invalide tante huurt rovers in om nichtje te beroven..
- Column: Appels, peren en bacoven..
- PVP-voorzitter: uitspraak HvJ een mijlpaal in de rechtsgesc…..
- Volleybalsters Livo verrassen Condor..
- Rechter bekijkt beelden brandstichting Vaco..