BiZa-directeur Mohamad Eskak met leden van het ManagementteamVerkiezingen en de werkgroep Oproepingskaarten bij de start van het drukken van deoproepingskaarten bij Multiforms.
De start van het drukproces van de oproepingskaarten voor de verkiezingen van 25 mei heeft officieel plaatsgevonden op 11 april bij drukkerij Multiforms. “In totaal zullen 420.000 oproepingskaarten worden gedrukt voor het electoraat van circa 401.000 stemgerechtigden,” zegt Mohamad Eskak, directeur van Binnenlandse Zaken (BiZa).
Kort en efficiëntVolgens Eskak is het druktraject kort en efficiënt. “Binnen een week zullen alle oproepingskaarten gedrukt zijn”, geeft hij aan. “We zijn vandaag gestart met de voorbedrukte zijde van de kaarten, die teksten bevatten met betrekking tot de artikelen en de redenen van het onbesteld zijn van de kaarten.
De verdere personalisatie, waaronder de gegevens van de kiezer, zal plaatsvinden op het terrein van het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB), per district met specifieke kleurcodes.” Na het drukproces vindt een grondige verificatie plaats. Vervolgens worden de kaarten verpakt en verzonden naar de verschillende districtscommissarissen.
ColportageMet het oog op de geplande start van de colportage op 30 april, worden de oproepingskaarten voor de moeilijk bereikbare gebieden als eerste verstuurd. “We hebben een strategische planning gemaakt, zodat deze districten tijdig worden voorzien”, aldus Eskak. De colportagewerkzaamheden worden uitgevoerd door vooraf aangeworven colporteurs. Aan het team worden ook personen vanuit politieke organisaties toegevoegd als getuigen. De colporteurs krijgen vooraf een instructietraining over de verstrekking van oproepingskaarten. “We zorgen ervoor dat iedereen goed voorbereid is, zodat de uitreiking van de oproepingskaarten vlot en ordelijk kan geschieden.”
- Bewolking met af en toe wat regen..
- President en OKB hebben overlegmoment..
- President Trump in uitstekende gezondheid volgens jaarlijks…..
- Woede bij politieke partijen over resultaat beroep bij pres…..
- Verbetering woningsituatie militairen prioriteit minister M…..
- Somohardjo schaart zich achter uitspraak Mathoera; vertrouw…..
- Mathoera: ‘Ik heb altijd mijn stem laten horen’..
- President stopt drie grote infrastructurele projecten per d…..
- Eersteklasse volleybalkampioenschap levert Lyzecks plek in …..
- CBB-directeur Poki: ‘Niet verkiezingen maar grootschalige p…..
- President schort grote infrastructurele projecten op na maa…..
- Simons: “It’s too little, too late. Go home!”..
- President schort na ruis 3 grote infrastructurele projecten…..
- Reggaelegende Max Romeo overleden..
- Telesur officieel N.V.; staatsschuld volledig afgelost..
- Column: Borrelpraat no. 867..
- Twee aanhoudingen in zaak inbraak CBB..
- Onderwijs vraagt geen schuldigen, maar samenwerking..
- President en OKB zitten om de tafel..
- Automobiliste valt in slaap, verliest controle over besturi…..
- Voortvluchtige verdachte van beroving op 6 september 2024 a…..