Diverse drukkerijen die mogelijk worden ingezet voor het drukken van de stembiljetten voor de verkiezingen van 2025, hebben gisteren een uitgebreide veiligheidsinspectie ondergaan. Het doel is om binnen twee weken op een veilige en verantwoorde wijze 900.000 stembiljetten te produceren.
De inspecties werden uitgevoerd door het Managementteam Verkiezingen 2025, de werkgroep Stembiljetten, het Korps Politie Suriname (KPS) en het Korps Brandweer Suriname (KBS). Volgens Biza-directeur Mohamad Eskak is het cruciaal dat het drukproces volledig aan de veiligheidsnormen voldoet: “Het is belangrijk dat dit proces veilig verloopt, zodat we binnen twee weken 900.000 stembiljetten kunnen produceren.”
Focus op veiligheid en controleTijdens de controle werd specifiek gekeken naar de veiligheid van de werkruimtes, medewerkers en faciliteiten. Hesdy Godlieb, lid van de Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025, benadrukte het belang van goede toegangscontrole, camerabeveiliging, voldoende verlichting, sanitaire voorzieningen en de voorbereiding van logistieke processen zoals vervoer en opslag van materialen.
Het Korps Brandweer Suriname (KBS) richtte zich vooral op brandveiligheid. Hierbij werden onder andere vluchtwegen, rookmelders, blusapparaten en brandslanghaspels gecontroleerd. KBS adviseerde om, gezien de grote hoeveelheden papier, extra blusmiddelen te plaatsen.
Training personeel essentieelPreventiefunctionaris Dino Watamaleo van KBS wees erop dat naast apparatuur ook het personeel goed voorbereid moet zijn: “Het is essentieel dat medewerkers getraind zijn in brandbestrijding en snel kunnen ingrijpen in geval van nood, nog voordat de brandweer arriveert.”
- Beleidsplan voor gelijke rechten van personen met een beper…..
- Politie Corantijnpolder houdt smokkelaar aan met ram..
- Parmessar en de tijdmachine: een nostalgische terugval naar…..
- SBB informeert AMS-ers hoe percentage ontbossing wordt bepa…..
- NDP: ‘300 miljoen aan goudinkomsten zomaar verdwenen’..
- Productie voor koersstabiliteit..
- DNL-voorzitter Dharm Mungra: ‘Valutaveiling CBvS paniekreac…..
- Het doek lijkt te vallen voor de president en zijn VHP..
- OPTSU: Opschorting projecten schort overtreden wetten niet …..
- Nurmohamed: ‘Ontwateringsprobleem tegen 2030 grotendeels op…..
- Onrust binnen onderwijsbond groeit: “Te weinig transparanti…..
- ÇA SUFFIT VERHOOGDE GRENSCONTROLE IN HET OOSTEN..
- Eigenaar en arbeiders ingesloten na mishandelen winkeldief..
- Twaalf maanden cel voor chanteren vrouw met gehackte naaktb…..
- Druilige Witte Donderdag..
- Betaling Cubaanse leerkrachten laat op zich wachten door on…..
- Veertigplusser overlijdt na elektrocutie..
- 78-jarige Guyanees steekt man neer na aanrijding..
- Rechter dreigt Trump-regering met vervolging om deportaties…..
- Vera Roseline Williams (80) Paramaribo 14-4-2025..
- Theresia Emelina Bobson (86) Amsterdam 14-4-2025..