Op 11 juni 2025 is de strafzaak tegen 9 verdachten behandeld door de kantonrechter die worden verweten van overtreding van de Wet Verdovende Middelen, namelijk het uitvoeren van cocaïne. In deze zaak was 500 kilo cocaïne verstopt in een ruimte achter de cockpit van het SLM toestel alwaar zich computers bevinden. De zaak stond voor de beslissing van de wijziging van de tenlastelegging en het houden van het requisitoir.
De kantonrechter heeft beslist dat de wijzigingen van de tenlastelegging die zijn gevraagd door het Openbaar Ministerie worden toegelaten. Het betreffen aanpassingen die niets veranderen aan de inhoud van de tenlastelegging.
Tijdens de zitting hield de officier van justitie het requisitoir. Daarbij werd benadrukt dat elke verdachte een uitzonderlijke rol heeft gespeeld in het geheel. Bij het formuleren van het strafvoorstel is rekening gehouden met de mate van betrokkenheid van elke verdachte en de hoeveelheid verdovende middelen.
Tegen alle negen verdachten is een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van acht jaar geëist, alsmede een geldboete van SRD 50.000. Voor de verdachten O.A. en Z.O., die op het moment van het strafbare feit een publieke functie vervulden of betrokken waren bij de beveiliging van de luchthaven is aanvullend een verbod om de komende vijf jaar dit soort functies uit te oefenen gevraagd.
De zaak wordt voortgezet op 13 augustus 2025 met het pleidooi van de raadslieden van de verdachten.
- Tot nu toe 9 parlementskandidaten bij voorkeur gekozen..
- Chaos troef..
- PSA-betaling vanaf 9 juni alleen digitaal..
- Vrouw omgekomen bij woningbrand..
- A20 zal Baasaron voordragen als nieuwe minister van EZ..
- Omstanders voorkomen beroving 55-jarige vrouw door verdacht…..
- Nieuwe PSA-website vanaf 9 juni operationeel..
- 28-jarige man rijdt in op dief; bestuurder in verzekering g…..
- Partijen zonder zetels hadden ook bij een samenwerking geen…..
- Haïtiaanse kinderen lopen risico op seksueel misbruik te mi…..
- Moira Morroy’s Movement Studio brengt leerlingenvoorstellin…..
- Frankrijk verbiedt roken op stranden, in parken en bij bush…..
- CVS, Walgreens en Rite Aid sluiten massaal winkels..
- Na Ashwin Ramcharan zegt ook Gerard Spong: Simons ongeschik…..
- Het volk heeft niet gesproken – het is verdeeld en ve…..
- Een fragiele aanstaande coalitie en een gemiste kans voor h…..
- NDP blijft grootste volgens voorlopige telling..
- Bromfietser op slag dood na aanrijding met mast in Saramacc…..
- 3000 jaar oude Mayastad ontdekt in Noord-Guatemala..
- PSA-aanvragen vanaf 9 juni uitsluitend via nieuwe website..
- VHP-Nederland waarschuwt voor terugval in oude politieke pa…..