De kantonrechter heeft de verdachte O.P. voor bezit van 3106 gram cocaïne veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien maanden, waarvan tien maanden voorwaardelijk met aftrek. Ook blijft O.P. gevangengehouden. Daarnaast moet hij een geldboete van SRD 2500 betalen, te vervangen door een maand hechtenis.
De inbeslaggenomen drugs worden onttrokken en vernietigd, maar de inbeslaggenomen telefoon en SRD 2035 worden aan hem teruggegeven. Bij de politiecontrolepost te Stolkertsijver stopte de politie een voertuig dat door H.K. werd bestuurd.
Hij reed taxi en bracht drie passagiers naar de grensstad Albina. De politie stelde een onderzoek in de bagages van de passagiers in en stuitte daarbij op het gevaarlijke spul.
De cocaïne, gewikkeld in plastic zakjes, was in de rugtas van O.P. Daarmee geconfronteerd verklaarde hij dat de cocaïne hem toebehoorde en werd hij samen met de taxichauffeur H.K. aangehouden. De twee andere passagiers mochten hun weg vervolgen.
Er werd een narcotest uitgevoerd met de aangetroffen vermoedelijke cocaïne en die kleurde blauw, waarna zowel de taxichauffeur H.K. als O.P. werden aangehouden. H.K. gaf aan dat hij niets wist van de cocaïne. Hij was aan het werk en had slechts één passagier.
Terwijl hij op meer passagiers wachtte om naar Albina te vertrekken, werd hij benaderd door een collega die aan hem vroeg of hij de twee passagiers die hij bij zich had, wilde overnemen, omdat het voor hem niet lonend zou zijn om met slechts twee mensen te vertrekken.
Een van de passagiers was O.P. Zijn verklaring werd gestaafd door de andere passagier die samen met O.P. was overgestapt in het voertuig van H.K. Deze passagier werd toen in vrijheid gesteld.
Zowel bij de politie als bij de kantonrechter verklaarde O.P. dat hij iemand had ontmoet van wie hij geen nadere informatie wilde verstrekken. Die man had hem gevraagd om een pakket naar de Franse kant voor hem te bezorgen, waarmee hij akkoord ging. Daarvoor ontving hij 150 euro en gaf hij aan dat hij de kans had genomen om dit te doen, omdat hij het geld goed kon gebruiken voor de medicatie van zijn moeder, die onlangs was geopereerd.
- USD 20 miljoen uit Saudi Fund for Development voor verbeter…..
- Kappalani voorlopig in vrijheid gesteld..
- Kruimels versus de koek: de illusie van vooruitgang..
- Advocaat in Florida riskeert straf voor bruiloftsvaartijd d…..
- Lichting 2020 bevorderd tot Penitentiaire Ambtenaar 3e–klas…..
- Kappalani in voorlopige vrijheid gesteld..
- De circuspresident..
- Bondsvoorzitter VRM: defensieminister en bevelhebber houden…..
- Franse delegatie in Suriname voor Interregionaal Amazone Sa…..
- Internationale Business Conferentie overschaduwd door grens…..
- Gouden beleggingsmunten en bullions vandaag op de markt..
- AWJ en SoZaVo bundelen krachten om sociale steunontvangers …..
- OM aan zet..
- President bespreekt voortgang grondzaken met GBB..
- UNODC voert evaluatie uit: Suriname wil implementatie VN-ve…..
- SAO eert gepensioneerden voor bijdrage aan de samenleving..
- Hoe ziet het politieke landschap er uit?..
- Oral historica doorbreekt mythen en stereotypen Surinaams-J…..
- Stemlocaties uitgebreid vanwege groei in aantal kiesgerecht…..
- Karta-Bink: “Senioren en mensen met een beperking leven let…..
- Weinig interesse voor spoedvergadering DNA..