Een anonieme tip leidde de politie onlangs naar de aanhouding van Shailesh ‘Awara’ G. in Meerzorg, wegens het bezit van drugs en illegale munitie. De zaak kwam aan het rollen toen een informant meldde dat een man in een grijze Toyota Mark X vermoedelijk drugs had afgeleverd bij een supermarkt. De politie trof bij aankomst Ariano M aan, die meerdere zakjes cocaïne bij zich had. Ariano verklaarde dat hij de drugs voor SRD 1000 had gekocht bij Awara.
Samen met Ariano spoorde de politie Awara op, die samen met zijn medewerker Jewna A. werd aangetroffen. In Awara’s voertuig werden twee zakjes vermoedelijke cocaïne en bij Jewna een afzonderlijk zakje gevonden.
Een huiszoeking in de woning van Awara leverde gedroogde marihuana, jachtpatronen, een fijnweger, 427 transparante ziplockzakjes en een mobiele telefoon op. Alle goederen werden in beslag genomen.
Tijdens zijn verhoor ontkende Awara dat hij drugs verkocht, maar gaf toe marihuana te gebruiken. Zijn medewerkers verklaarden echter regelmatig cocaïne bij hem te hebben gekocht, wat zijn verdediging ondermijnde. Ariano en Jewna werden door het Openbaar Ministerie vrijgelaten.
Ook tijdens de rechtszitting bleef Awara ontkennen iets te maken te hebben met de gevonden cocaïne. Over de jachtpatronen verklaarde hij dat deze van zijn broer waren, die naar eigen zeggen over een vergunning beschikt. De rechter benadrukte de ernst van de feiten en de negatieve impact van drugshandel op de samenleving, maar hield ook rekening met Awara’s spijtbetuiging en zijn rol als kostwinner.
Awara werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden, waarvan zeven maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Daarnaast moet hij een geldboete van SRD 2000 betalen. Bij niet-betaling wordt de boete omgezet in een maand hechtenis.
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewi…..
- Minister Kuldipsingh: Suriname is nog geen voedselschuur, m…..
- Hoofd Vuilophaal: “We hebben al het vuil opgehaald”..
- Karg: ‘Overhaaste invoering nieuw Burgerlijk Wetboek brengt…..
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal..
- Minister MacAndrew: Moderne Arbo-wet essentieel voor veilig…..
- OPTSU: “Overheid en verwerkers buiten volk en rijstboeren u…..
- DNA-kandidaat Nibte bezorgd na nieuwe inbraakpoging bij ver…..
- Mijn gezondheid is geen bevel..
- Bondru zegt: Stemmen op integere leiders en steunt voor Mat…..
- Waardering..
- ‘Positie vrouwen in Surinaamse sport nog steeds niet wat he…..
- Extra bewaking bij commissariaten na pogingen tot inbraak..
- Eerste verkiezingsbeurs erg gemoedelijk verlopen..
- Kick-off jaarlijkse traditie ‘Huldiging Doorzetters’, met e…..
- Verklaring van A20, PRO en DOE..
- Wandelloop voor verbetering van leefbaarheid in woonwijk La…..
- Autobestuurder rijdt tegen trekker op en overlijdt in zieke…..
- Gemoederen verhit tijdens verkiezingsdebat Surinaamse polit…..
- Soerijatie Jatin gehuwd Zuidveen..
- Noodoplossing bedacht voor wateroverlast Van ‘t Hogerhuysst…..