De NV Surinaamsche Waterleiding Maatschappij (SWM) waarschuwt dat tijdens de komende droge tijd en vakantieperiode de vraag naar water fors zal toenemen. Door hogere temperaturen en intensiever gebruik door huishoudens en bedrijven kan de waterdruk in verschillende gebieden dalen. Het bedrijf roept daarom op om spaarzaam en verantwoord met water om te gaan.
De SWM adviseert klanten onder meer om kranen niet onnodig te laten lopen bij douchen, tandenpoetsen of afwassen, emmers niet onbeheerd te vullen, en kinderen niet met water te laten spelen. Ook het gebruik van zuinige wasprogramma’s, het bundelen van kleine wasjes en het beperken van tuin sproeien en autowassen dragen bij aan besparing.
Nieuwe aanvraagplicht bij graafwerk
Tegelijkertijd maakt de SWM bekend dat bedrijven en particulieren die graafwerkzaamheden willen uitvoeren vanaf augustus 2025 verplicht een aanvraag voor Vooroverleg en/of toezicht moeten indienen. Deze maatregel is bedoeld om schade aan het waterleidingnet te voorkomen en de kwaliteit van het drinkwater te waarborgen.
Volgens de maatschappij komt het geregeld voor dat leidingen worden geraakt tijdens graafwerkzaamheden, met storingen en risico’s op verontreiniging tot gevolg. Door vooraf toestemming en toezicht te organiseren, wil de SWM deze problemen beperken. Aanvragen kunnen online via www.swm.sr of bij de SWM-klantenservice worden ingediend.
Zekerheid en verantwoordelijkheid
De waterleidingmaatschappij benadrukt dat zij zich maximaal inzet om klanten van schoon en betrouwbaar drinkwater te voorzien. Tegelijkertijd doet zij een dringend beroep op de samenleving om in de droge periode bewust om te gaan met water. Voor actuele informatie en tips verwijst de SWM naar haar officiële Facebookpagina.
- Suriname klaar voor deelname aan CARIFESTA XV in Barbados..
- Expositie ‘Dalan makmur’: overtocht Javaanse voorouders naa…..
- Discussie in parlement over ontheffing korpschef..
- Monorath: ‘Onderwijs- en werkgelegenheidsprogramma’s voor …..
- Illegale visserij en veiligheid op zee centraal in gesprek …..
- Nederlandse premier wil goede relatie met president Simons …..
- Isaacs: ‘Het is verlopen op een manier, die ik niet had gew…..
- Advocaat Hugo Essed: ‘Stop juridisering aanbestedingsconfli…..
- Begroting 2025 Suriname: tekort van SRD 12 miljard door sti…..
- Tweede fase SPSB-strafzaak: verdachten en bedrijven opnieuw…..
- Felle discussie in DNA na opmerking over ontslag korpschef …..
- Illegale visserij voornaamste aandachtspunt ontmoeting pres…..
- Begrotingstekort over 2025 is nu 6% van het BBP..
- Visserscollectief vraagt president Simons om aanpak illegal…..
- Rijstsector worstelt met regen, hoge kosten en slechte mark…..
- Minister Pokie: “Diensten van Sozavo zijn gratis”..
- Thelma Rosaline Elshot – Tjin-Asjoe..
- Wiedjaichandre (Stanley) Narain..
- Iwan Stefanus Lantveld..
- Pak tjauwmin in ruil voor seks met minderjarige..
- Keizer Albert onder vuur..