Gaetano Best, ondernemer, advocaat en expert in ondernemingsrecht en goed bestuur, heeft tijdens een paneldiscussie van de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) opgeroepen tot de oprichting van een Surinaams kenniscentrum voor goed bestuur. Dit kenniscentrum moet nadenken over het normenkader voor goed bestuur in Suriname. Bij het vaststellen van dit normenkader zal het kenniscentrum ook verantwoordelijk zijn voor de monitoring ervan in ons land, stelt Best voor.
Volgens de expert hoeft Suriname niet opnieuw het wiel uit te vinden, maar kan het gebruikmaken van al bestaande raamwerken voor goed bestuur van internationale organisaties. Ook kan het landen dicht bij huis, zoals Curaçao, als voorbeeld nemen voor goede praktijken. Volgens Best is het doel van goed bestuur het in georganiseerd verband streven naar langetermijn waardecreatie.
Best hield het goed opgekomen publiek ook voor dat Surinamers te kampen hebben met een corruptietrauma, en dat dit ervoor zorgt dat we ontmoedigd zijn in het aanpakken van corruptie.
De VSB bestaat op 28 maart aanstaande 75 jaar. De derde paneldiscussie die in dit kader plaatsvindt, is op 21 maart om 19.00 uur in Ballroom Torarica. Deze is getiteld “Vision 2050.”
- Ramadan boodschap president Chandrikapersad Santokhi ..
- SVV 1 en Yelyco op voorsprong in U15-meisjes volleybal play…..
- Menzo haalt Shaquille Stein bij voorselectie Natio..
- Politie treedt op: commerciële sekswerkers Anamoestraat en …..
- Wereldbank looft samenwerking met Suriname..
- Verdachte (24) van beroving Chinese winkel op 6 januari is …..
- OAS: ‘Het Venezolaanse regime moet onmiddellijk stoppen met…..
- Overheid neemt snelle maatregelen na dambreuk Weg naar Zee..
- Korpschef bezorgd over tippelarij in woongebieden..
- Dambreuk Weg naar Zee aangepakt..
- RSS Barracuda versterkt maritieme veiligheid Suriname..
- PAKITTOW EERST, DAN DE REST..
- De eerste ontmoeting met de politieke partij PRO (Partij vo…..
- Caricom waarschuwt Venezuela tegen verkiezingen op grondgeb…..
- Kick-off Project “Facilitaire Verbetering Mandirs”..
- Nou ja..
- Wood Mackenzie: Inkomsten blok 58 gebruiken voor blok 52..
- Muziekauteursrechten..
- Bewoners dakloos na verwoestende brand in appartement..
- Santokhi: “A bun wroko mus’ go doro!”..
- Lijk aangetroffen in bushuisje te Zanderij..