Een onderneemster van cosmeticabedrijf Z&X is voor een enorm bedrag opgelicht door haar eigen salesmannen. De fraude kwam aan het licht toen zij ontdekte dat retailers al vier maanden geen betalingen hadden verricht, terwijl zij wel bestellingen hadden geplaatst. Na eigen onderzoek bleek dat haar drie medewerkers, Valentino ‘Tino’ J., Prashant M. en Shayal S., 90 bonnen hadden vervalst en gezamenlijk SRD 650.000 hadden verduisterd.
De drie mannen hadden de taak om bestellingen op te nemen, deze te leveren en de betalingen te innen. Toen de onderneemster opmerkte dat een fors bedrag niet binnenkwam, confronteerde ze haar medewerkers, die beweerden dat bepaalde retailers nog niet hadden betaald. Een telefoontje naar de klanten bracht echter de waarheid aan het licht: de retailers hadden wél betaald en de salesmannen hadden vervalste bonnen gebruikt om het geld achterover te drukken.
Na aangifte werden de drie verdachten opgespoord en aangehouden. Alle drie bekenden schuld. Shayal verklaarde dat hij SRD 20.000 had gekregen van Tino en Prashant om zijn mond te houden, maar dat hij vermoedde dat zij geld verduisterden.
Zijn familie vergoedde het bedrag aan de onderneemster, waarna zij haar aangifte tegen hem introk. Ook Prashant bekende schuld en gaf toe dat hij samen met zijn collega’s bonnen had vervalst. Zijn schoonvader betaalde SRD 200.000 terug aan de onderneemster, waarna ook zijn zaak werd geseponeerd.
Valentino ‘Tino’ J. moest zich echter voor de rechter verantwoorden. Hij gaf toe zijn deel van het geld te hebben verbrast en niets meer te kunnen terugbetalen. De officier van justitie eiste veertien maanden celstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar.
Daarnaast moest hij binnen zes maanden SRD 320.000 terugbetalen aan de staat ten behoeve van de onderneemster, op straffe van drie maanden extra hechtenis. De rechter nam deze eis over en veroordeelde Tino conform.
- Hoe angst de politiek stuurt – en waarom wij dat moeten doo…..
- Peer support en ervaringsdeskundigheid cruciaal bij herstel…..
- Reyme: “Weg met verdeel-en-heers-politiek”..
- DTV: Journalistieke zorgvuldigheid in acht genomen..
- Rotary clubs benadrukken belang vrede met Peace Pole..
- Eerste Peace Pole van Rotary Clubs in Suriname onthuld..
- SPA en DRS niet gefocust op plek kandidatenlijst..
- GEVAAR VAN POLITIEK GEWELD..
- ORANJEWOUD..
- Buien en bewolking wisselen elkaar af..
- Politieverklaring over moord en zelfmoord te Houttuin..
- Jagdeo: Guyana benut alle diplomatieke kanalen in grensgesc…..
- John Nevill Blijd (61) Amsterdam 2-3-2025..
- (Bertus) Delano Romeo Marengo (61) Rotterdam 26-2-2025..
- Canada: Mark Carney wint race om Trudeau op te volgen..
- Vlaamse delegatie presenteert VIKAP project aan dc Nickerie..
- “Alle drie krijgsmachten zullen versterkt worden”..
- Onnodige sirenes, oftewel de zoete smaak van macht..
- Yellow Birds-captain Emanuels: ‘Verlies Schakel de Flora is…..
- Voorzitter SPA: ‘Onze samenwerking betekent geen andere Nie…..
- NPS niet blij met huidige positie van de burgers..