Tekst en beeld Valerie Fris
PARAMARIBO — De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP), Pertjajah Luhur (PL) en Optie voor Suriname (OPTSU) hebben zich woensdag geregistreerd bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS) voor de verkiezingen van 25 mei. Partijen hebben tot en met 24 februari steeds tot drie uur ‘s middags de ruimte om zich te registreren op het KKF-terrein, waar het CHS zijn hoofdkwartier heeft opgezet.
Zoals ook bij voorgaande registratiemomenten het geval was, maakten de eerste drie partijen er een ‘feest’ van. Brassbands, auto’s die dienst doen als rijdens diskjockeys, dansgroepen, jaran kepang, awasa … alles wordt ingezet om het moment niet onopgemerkt voorbij te laten gaan.
(lees verder onder de )
Pertjajah Luhur liet zelfs een awasa groep opdraven bij de registratie van de partij voor de verkiezingen van 25 mei.
Waarborgsom
Om zich te kunnen registreren moeten partijen aan enkele voorwaarden voldoen en de stukken die daarbij horen overleggen. Het gaat om de statuten van de politieke organisatie, de naam, verkorte aanduiding, gekozen woonplaats in Suriname, partijsymbool, zowel in kleur als zwart-wit, volmachten, samenstelling van het huidige bestuur, bewijs van storting van de waarborgsom, verkiezingsprogramma, publicatie van inkomsten en uitgaven van de politieke organisatie en een bewijs van registratie bij het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB).
“Onze waarborgsom hebben wij gehaald uit contributies van de leden en bijdrages van sponsors”VHP-bestuurslid Ganeshkoemar Kandhai
Eén van de uitdagingen voor de partijen bleek woensdag de storting van de waarborgsom (SRD 520.142,86) op een rekening bij de Centrale Bank van Suriname (CBvS). In verband met compliance regels van de bank moeten partijen die het bedrag contant voldoen een bewijs overleggen van herkomst van de middelen. Daar waren sommige partijen nog niet van op de hoogte, waardoor dat voor een kleine stagnatie heeft gezorgd.
De VHP heeft de waarborgsom giraal overgemaakt maar het bedrag was nog niet zichtbaar op de rekening bij de CBvS. Ganeshkoemar Kandhai, die namens de VHP samen met Urmila Ramlagansing de stukken heeft afgegeven, zei tegen de pers dat er tenminste een bewijs kon worden overgelegd van betaling. In de komende dagen wordt alles geverifieerd.
Over de herkomst zei Kandhai: “Onze waarborgsom hebben wij gehaald uit contributies van de leden en bijdrages van sponsors”. PL-voorzitter Paul Salam Somohardjo daarentegen wilde niet aan de pers vertellen vanwaar zijn partij de benodigde middelen heeft vergaard voor de waarborgsom.
Tot en met maandag 24 februari zijn er tot op dit moment op papier nog veertien partijen die een afspraak hebben gemaakt bij het CHS voor registratie: Alternatief 2020 (A20), De Nieuwe Leeuw, Democratisch Alternatief 91 (DA ’91), Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP), Amazone Partij Suriname (APS), Democratische Unie Suriname (DUS), Nationale Partij Suriname (NPS), Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (Abop), Nationale Democratische Partij (NDP), Progressief-Verheffende Partij (PVP), Volkspartij Leefbaar Suriname (VLS), PVC, APP en WS. Het is niet verplicht om een afspraak te maken, dus er kunnen altijd nog partijen bijkomen.
Pertjajah Luhur-voorzitter Paul Somohardjo kwam anderhalf uur na de officiële registratie terug met een krant en een publicatie uit het Staatsblad om aan te tonen dat de jaarrekening van zijn partij is gepresenteerd aan de samenleving.
- Nationaal en internationaal komt het vaker voor dat OM word…..
- Sticon schrikt van brief Landvreugd in kwestie gronddispuut..
- Kaart toont de top exportpartner voor elk G20-land...
- Waldi Anches winnaar tweede editie veteranen damkampioensch…..
- Uitslagen Voetbal Wedstrijden van 10 februari 2025..
- AWJ geeft nadere uitleg over vaststelling armoedegrens..
- Nibte wacht goedkeuring ALV af om DNA-kandidaat te zijn..
- Auto vliegt in brand tijdens verkeerscontrole; politieagent…..
- Suriname werkt aan uitdagingen rond NRA-beoordeling..
- Santokhi: ‘Suriname mag geen fouten tolereren bij eerste of…..
- Business Summit of Diaspora Suriname pakt uit met Culinary …..
- Crooked Hillary.Deze moorden zijn het hoogtepunt van de Ame…..
- Unieke overeenkomst Shata en L’Institut des Amériques Surin…..
- Eerste Surinaamse Diaspora Business Summit overtreft verwac…..
- PL legt vóór verkiezingen claim op OW..
- Chevron bereidt debuutexploratieput voor op Surinaamse olie…..
- Ex-vicepresident Adhin: “Billboards van regering bevatten l…..
- Discussie over pensioenhervorming: oproep tot wetswijziging…..
- Geen visvergunningen voor Guyanese vissers:..
- De Stagnatie van de Surinaamse samenleving..
- Minister Ramdin presenteert visie voor toekomst OAS..