Tekst en beeld Samuel Wens
BOVEN-SURINAME — Meer dan duizend dorpelingen dreigen geïsoleerd te raken door de slechte staat van de enige toegangsweg naar hun gebied. Het betreft met name de dorpen Bannafoo Kondè, Baikutu, Bèkioo Kondè, Duwatra en Pikin Padda in het Batalibagebied (Brokopondo).
De hevige regenval van de afgelopen dagen heeft de weg veranderd in een modderpoel vol diepe kuilen. De situatie is zorgwekkend, vooral voor scholieren en zieken die het gebied dringend moeten verlaten. “Deze situatie is bekend. Bij elke zware regenval of regentijd ervaren de mensen dit opnieuw,” zegt basya Maikel Betian van Pikin Padda. Hij maakt zich grote zorgen, vooral over de zestig VOJ-leerlingen die dagelijks naar school in Atjoni reizen, en over patiënten die dringend medische hulp nodig hebben.
“De twee schoolbussen voor de leerlingen en de NVB-bus die het traject tussen het gebied en Paramaribo onderhoudt, zullen hun diensten moeten staken als de toestand van de weg verder verslechtert”
Volgens de basya is het slechts een kwestie van tijd voordat het vervoer volledig stilvalt. “De twee schoolbussen voor de leerlingen en de NVB-bus die het traject tussen het gebied en Paramaribo onderhoudt, zullen hun diensten moeten staken als de toestand van de weg verder verslechtert,” zegt hij, verwijzend naar eerdere soortgelijke situaties.
Districtssecretaris Johan Zandveld bevestigt dat de situatie bekend is bij districtscommissaris Ludwig Mendelzoon van Brokopondo. Zandveld geeft aan binnenkort in overleg te treden met de dorpsleiders van de vijf betrokken dorpen. “Ik zal hen voorstellen om gezamenlijk een verzoek in te dienen bij Palmera Timber Processing om de weg opnieuw te herstellen,” aldus Zandveld.
De houtmaatschappij is actief in Brokopondo, maar maakt zelf geen gebruik van deze weg. Toch heeft het bedrijf de weg in het verleden al eens op verzoek van de lokale gemeenschap gerehabiliteerd.
- President Lula roept op tot sterkere internationale veiligh…..
- Dolores B Valies (78) Paramaribo 11-6-2025..
- Ministers PL nog niet bekend..
- Geopolitieke schok: botsing tussen Israël en Iran zet olieh…..
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met C…..
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuw…..
- 597Netwerken presenteert: ‘De Vijf VolksVragen’ voor minist…..
- BESCHOUWING — Met de omstreden missives is volgens de reger…..
- Jairzinho Rozenstruik wint overtuigend zijn eerste Dirty Bo…..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag mogelijk binnen een week b…..
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en…..
- Pilot’s Final Call: ‘Mayday… Losing Power…..
- Gokken..
- 597Netwerken stelt toets: Vijf vragen vóór je minister word…..
- “Wij zijn Surinamers”: Boeroe-nazaten blikken terug en voor…..
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacc…..
- ROYALTY’S VOOR NIEMAND..
- Santokhi krijgt stank voor dank voor de geheime afspraken m…..
- Zoektocht naar Surinaams-Javaanse familiegeschiedenis tot l…..
- Grote reisfraudezaak Comfort Travel: tientallen slachtoffer…..
- 597Netwerken presenteert vijf toetsingsvragen voor aanstaan…..