In Pokigron en omgeving, in het district Sipaliwini, hebben dorpsbewoners dagelijks te kampen met verschillende uitdagingen. Het dorpsbestuur heeft op vrijdag 2 mei 2025 een bezoek gebracht aan president Chandrikapersad Santokhi op het Kabinet van de President en de uitdagingen bespreekbaar gemaakt. Aanwezig bij het overleg waren ook Eduard van Leeuwen van het Kabinet van de President en Leandro Simson, coördinator Onderwijs Binnenland.
Basja Freddie Sampie gaf een uitgebreide uiteenzetting van de huidige situatie in Pokigron. Een van de meest prangende problemen is het langdurig gebrek aan veilig en gezond drinkwater. Gezien de aanwezigheid van het Streekziekenhuis, scholen en een internaat is dit volgens Sampie onmisbaar. Hij gaf aan dat bewoners momenteel afhankelijk zijn van de aankoop van water of regenwateropvang, wat in de droge tijd nauwelijks mogelijk is.
Daarnaast wees hij op het gebrek aan middelen voor onderhoudswerkzaamheden, ondanks de aanwezigheid van krachten. De schoollokalen verkeren volgens de delegatie in bouwvallige staat en zijn dringend toe aan renovatie. Ook de slechte staat van de dorpsweg, die vooral voor kinderen een gevaar vormt, werd benadrukt. “Er is veel meer te noemen, maar wij hebben bewust prioriteiten gesteld”, aldus Sampie. “Het is niet realistisch om een lange lijst van problemen voor te leggen en te verwachten dat alles in één keer wordt opgelost.”
President Santokhi toonde begrip voor de geschetste situatie en stelde voor om gauw een begroting op te stellen van de meest urgente benodigdheden. Daarbij wees hij op het bestaande renovatie- en onderhoudsplan van de regering voor scholen. De president gaf aan bereid te zijn om te investeren in het gebied, vooral in de vorm van materialen, en riep de delegatie op om de begroting zo spoedig mogelijk in te dienen. Ten aanzien van de dringende behoefte aan schoon drinkwater gaf president Santokhi de instructie om Pokigron op de prioriteitenlijst van de regering te plaatsen, zodat er op korte termijn voorzien kan worden in deze basisbehoefte.
- De rol van de Ede- en Bere Winti..
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen..
- Ondernemer herkent overlastgever op camerabeelden..
- Recht geheime stemming vertrapt: mensen met beperking slepe…..
- Hok-Ahin-Zeegelaar Anette Rita Magdalena..
- Condoleanceregister voor oud-president Wijdenbosch geopend..
- Amerikaan Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus..
- Overstekende voetganger komt om bij aanrijding met pick-up..
- Studententoelage blijft 800 SRD, maar leeftijdsgrens mogeli…..
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus..
- Schoolvervoer per direct hervat..
- Vera Helouise Brader..
- Josephine Helouise Carole Padam-Sing..
- Devica Matadien-Kalpoe..
- Witte rook uit schoorsteen Sixtijnse Kapel: er is een nieuw…..
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijn…..
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject…..
- Man ingesloten voor seksueel misbruik minderjarige..
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking..
- Stichting K.A.S.E.K.O. en NVMS verzorgen cursus Skrakidron..
- Screening kandidaten..